SYNESTEZJA: PONIEDZIAŁKI SĄ ŻÓŁTE

15 czerwca 2015

10 FILARÓW FILMÓW KATASTROFICZNYCH

15 czerwca 2015

JAK SZYBKO I BEZBOLEŚNIE POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO

15 czerwca 2015
synestezja
FILMÓW KATASTROFICZNYCH
jak popełnić samobójstwo

27 % populacji

Tyle osób regularnie miewa myśli samobójcze. Oznacza to, że co czwarty Twój kolega ze szkoły, seksowna koleżanka z pracy, wujek, który na weselach jest królem parkietu i sprzedawczyni w mięsnym, rozważali odebranie sobie życia. Co czwarta osoba, którą miniesz dziś na ulicy, chciała lub będzie chciała się zabić. Część z tych osób, opracowując swój plan, jak najskuteczniej wymiksować się z tego nieudanego bankietu, zapyta o radę wujka Google. Wśród nich, znalazłeś się dziś Ty.

Nie napiszę Ci, że życie jest cudem i nie warto podejmować pochopnych decyzji, bo skoro szukasz w internecie inspiracji, jak popełnić samobójstwo, raczej cię to nie przekonuje. Zamiast tego, przedstawię Ci więc najlepszy plan działania. Oto 3 proste kroki, które powinieneś podjąć, jeśli chcesz się zabić:

1. Weź telefon

Skoro już robisz risercz w internecie, podejdź do sprawy profesjonalnie. Poznaj wszystkie niuanse zagadnienia. Wybierz z poniższej listy telefon, który odpowiada sytuacji, w której się znalazłeś. Na razie nie dzwoń, po prostu zastanów się, który numer mógłbyś wybrać, gdybyś miał to zrobić:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

2. Zbierz myśli

Pomyśl, co powiedziałbyś osobie, która odebrałaby Twój telefon. Jak ubrałbyś w słowa to, co Cię dręczy. Zastanów się, co dokładnie sprawiło, że stałeś się jedną z 27% osób na świecie, które myślą o samobójstwie.

3. Zadzwoń

Zrób to z ciekawości. Choćby po to, żeby potem wrócić tu i napisać mi, że te telefony to lipa, nikt ich nie odbiera, straciłeś czas i jestem głupia.

Ten tekst to podstęp. Jego tytuł celowo miał Cię tu zwabić, żebyś tu wszedł i przeczytał to, co miałam Ci do powiedzenia. Nie wiem, co sprawiło, że czujesz, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia, wiem jednak, że nie masz racji. ZAWSZE jest jakieś wyjście. Porozmawiaj z kimś, komu możesz zaufać, zadzwoń do specjalistów, kup kilogram czekolady i go zjedz, prześpij się, daj sobie chwilę. Obiecuję, że wszystko się zmieni – i wiem, co mówię.

Codziennie w Polsce życie odbiera sobie 16 osób. Nie zgadzam się, żebyś został jedną z nich. Zarzyj tu, tu, tu, tu i tu. A następnie weź głęboki wdech i wróć do punktu pierwszego.

 • Mrs.Lucky

  Bardzo dobra akcja. Gratulacje dla Stay Fly i wszystkich blogerów, którzy odpowiedzieli na jego apel!

 • Alusia

  Potrzebny wpis. Moja koleżanka odebrała sobie życie 5 lat temu, do dzisiaj myślę, co mogłam zrobić, żeby jej pomóc…

 • Pingback: Po drugiej stronie mostu, czyli jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo? - Szalonooka()

 • Ola

  Pierwsza myśl – serio? Co czwarta osoba? Aż tyle? Ale jak to?

  Po czym zdałam sobie sprawę, że też należę do tej grupy. Mimo iż nigdy nie myślałam o samobójstwie „na poważnie”, nie planowałam go itp, niejednokrotnie zdarzało mi się np. zastanawiać jak by było fajnie „mieć już święty spokój”, wyobrażać sobie, że wskakuję pod ten nadjeżdżający tramwaj, zastanawiać się jakby to było to wszystko skończyć… W sumie nie wiem czy jeszcze bym tu była gdyby nie fakt, że jestem wierząca, więc w takich chwilach zdawałam sobie sprawę, że najnormalniej w świecie mimo wszystko mi się to nie opłaca. Aczkolwiek opcja odcięcia się od życia (zwłaszcza, że miałam okresy, kiedy leciałam na antydepresantach) wydawała się dość atrakcyjna…

  • Też się zdziwiłam, że tak wiele osób ma tego typu myśli… W grupie nastolatków to jest aż 30%!

 • Ej.

  Überszacun, łza w oku i piona stąd do Katowic.

 • Zuzanna Bąk

  Dziękuję Ci za ten wpis. Utrata kogoś, kto sam zdecydował się odebrać sobie życie, jest bardzo bolesna. Minęło tyle lat, a wiem, że będę ciągnąc za sobą już zawsze, ten ciężki bagaż wspomnień z tamtego okresu. Mam nadzieję, że ta akcja da pozytywne efekty. Powodzenia! :)

  • Dzięki! Oby udało się pomóc choć jednej osobie!

 • Ania Wu

  Cześć, ja zaglądam tu od jakiegoś czasu, ale pierwszy raz postanowiłam się wypowiedzieć. Myślę, że to bardzo mądra akcja. Jeśli faktycznie ktoś szukając informacji jak się zabić trafi na taką stronę, być może uratujesz mu życie. Za każdym razem, kiedy słyszę o samobójstwie jakiejś młodej osoby, zastanawiam się, jak bardzo trzeba mieć wszystkiego dość i jak bardzo trzeba czuć się samotnym, żeby coś takiego zrobić. To musi być straszne uczucie. Taki wpis to być może bardzo mały gest, pozornie nic nie znaczący, ale uważam, że seria tego typu wpisów na różnych stronach i blogach na pewno ma sens. Pod tymi numerami telefonów są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc, więc jeśli już naprawdę trafił tu ktoś, kto ma dość i czyta wpis (i być może komentarze), to myślę, że powinien spróbować zadzwonić. Całkiem możliwe, że rozwiązanie czyjegoś problemu jest prostsze niż się może wydawać, czasem wystarczy porozmawiać z kimś, kto popatrzy na to z dystansu i doradzi co zrobić. Nie ma sytuacji bez wyjścia.
  Pozdrawiam!

  • Dziękuję, że się odezwałaś w tej sprawie :)

 • bardzo słuszna akcja, popieram!

 • Pingback: Jak popełnić samobójstwo – opis akcji polskich blogerów • Artykuły • SprawnyMarketing.pl()

 • Pingback: Jak popełnić samobójstwo szybko i skutecznie | miloscpo30.net()

 • Dominika Pindur

  Fab, jesteś wspaniała, że poruszasz też takie tematy.

  • Trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje miejsce w goglach :)

 • Mka

  Dziekuje

 • Piotr

  Fajnie telefon dla kobiet jest „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej itp.
  A dla Mężczyzn, którym kobiety odebrały rodziny, dzieci, wszystko, złożyły wniosek o rozwód, i ten rozwód dostały, nie patrząc na to jak będzie cierpiał Ojciec dziecka, Mąż , Facet którego kiedyś kochała, który nie zrobił nic złego. ja usłyszałem w sądzie >>>?????????
  Ja wiem. Że jestem w najbardziej obecnie dyskryminowanej grupie społecznej. Heteroseksualny, biały mężczyzna, rozwodnik (żonaty), katolik. Nic nikomu nie mogę powiedzieć, bo zaraz mowa nie nawiści, ale teraz już mnie nie będzie. Żegnam Ojczyznę chiałbym zginąć jak Bohater na wojnie bo to by coś może dało. a tak nie da nic.

 • ed

  Ale bzdury chcę się uśmiercić i nie pytam nikogo bo sposobów na to jest milion dlatego te osoby które pytają jak to zrobić uważam za niedorozwój umysłowy i jeszcze dodam że należy im się średniowieczne batożenie za głupie myśli.

 • Wiola

  I ja chce umrzec wszystko mnie przeroslo jestem tym wszysrkim zmeczona i chce spokojnie zasnac i sie juz nie obudzic.dalam sobie czas do czerwca dopuki corka nie skonczy szkoly i koniec nastanie meki psychicznej

  • kori81

   tak jestem z ciekawości tutaj
   nie będę ci opowiadało co miałem w życiu a w jakim położeniu jestem bo gdyż myślę że była by to książka.
   odpisuję do ciebie bo walczę i jestem dzięki temu że mam cudowną córeczkę i choć nie mogę sobie poradzić z ty w jakim miejscu jestem wiem że być dla zuzi ojcem to najcudowniejszy dar od życia jaki dostałem. wiem też że choć nie zawsze Zuzia to pokazuje jestem też dla niej szczęściem. 692409211

 • Antoni

  A ja już nie mam siły, bezradność w działaniu, ból, psychiczny i fizyczny jest tak duży że nie mam już siły, odeszły na zawsze ode mnie najbliższe osoby, i nie widzę już nadziei a najbliższe mi osoby tylko udają że mnie kochają nie wiem ile już wytrzymam, dzisiaj chciałem to zrobić ale stchórzyłem.