NAJBARDZIEJ PRZYPAŁOWE GUILTY PLEASURES

14 stycznia 2018

Dlaczego tu nie ma klamek?! Czyli cała prawda o zdalnej pracy z dzieckiem

14 stycznia 2018

Mało co wkurza mnie tak, jak WOŚP

14 stycznia 2018
guilty pleasures co to jest
dlaczego-tu-nie-ma-klamek_
malo-co

Nic na to nie poradzę: kiedy myślę o Owsiaku, przed oczami widzę rosół. Wielki gar typowo polskiego, gorącego rosołu…

Moje pierwsze wspomnienie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy? Okolice 2000 roku, wrzuciłam do puszki 2 złote po wyjściu z kościoła. Osiemnaście lat temu, dla dziesięciolatki, 2 złote to było sporo pieniędzy. Mogłabym kupić za nie dwie paczki chipsów. A musicie wiedzieć, że to były czasy, kiedy wiele rzeczy w życiu przeliczałam na chipsy…

Wróciłam do domu z czerwonym serduszkiem, ale nie spotkałam się z zachwytem. „Tylko nie przyklejaj go na kurtkę” – usłyszałam. W mojej rodzinie zdania na temat Orkiestry były, delikatnie mówiąc, podzielone. W cieniu tego podziału mijały mi kolejne stycznie, kiedy to jedna bliska mi osoba wrzucała do skarbonki zawartość kieszeni, a druga udawała, że tego nie widzi. Jedna mówiła, że przedwcześnie urodzone dziecko znajomych uratował sprzęt ufundowany przez WOŚP, a druga czekała, aż „wreszcie ktoś się dobierze do Owsiaka”. A ja, teoretycznie rozdarta, ale jednak skłaniająca się ku opinii, że chyba jednak nie do końca w tej Orkiestrze wszystko gra, kpiącym uśmiechem kwitowałam zaangażowanie rówieśników w coroczną zbiórkę gościa w czerwonych okularach. I nigdy, przenigdy nie wrzuciłam już nic do kolorowej puszki. „Lepiej dać na Caritas” – ktoś mi kiedyś powiedział. Więc na wszelki wypadek dawałam na Caritas. Przynajmniej miałam pewność, że moje kieszonkowe nakarmią czyjś pusty żołądek, zamiast naćpać jakiegoś hippisa na Woodstocku, prawda?

Dziesięciodniowy kurs pokory

Nieco ponad rok temu niespełna dwuletni wówczas Dziedzic złapał przeziębienie. Postanowiłam uleczyć go jedynym znanym mi niezawodnym lekiem na zło tego świata, czyli, sprawa jest oczywista, ROSOŁEM. Niech miarą mej troski będzie, że mimo swego zakorzenionego głęboko wegetarianizmu, własnoręcznie oskubałam resztki piór z ekologicznego kurczaka, żeby potem przez 4 długie godziny wygotowywać z niego całą leczniczą moc, tworząc Rosół Mocy. Po misji zakończonej sukcesem postanowiłam przelać go przez sito, żeby pozbyć się resztek szumowin i innych, przerażających dla wegetarianki, atrakcji. A wtedy podbiegł do mnie Dziedzic. I jednym, szybkim ruchem zsunął na siebie dziesięciolitrowy gar pełen wrzącego wywaru. Jakim cudem wylał go tylko na swoje nogi? Nadal nie wiem. Nadal za to dziękuję.

Skarpetki zdjęłam z niego razem ze skórą.

Lekarze dali nam i sobie dziesięć dni, żeby rozstrzygnąć, czy będzie potrzebny przeszczep skóry. Dziesięć długich dni, wypełnionych zastrzykami z morfiny, bólem i przerażeniem. Dziesięć nieznośnych nocy obok łóżeczka mojego syna na podłodze w szpitalu. A wszędzie wokół te cholerne serduszka. Na łóżkach, na sprzętach, na ścianach, na lampach. Na teczce pielęgniarki. Na biurku oddziałowej. Na fartuchu salowej. W naszej sali i w pokoju zabiegowym. Niektóre tylko dlatego, że ktoś postanowił je tam nakleić. Ale większość dlatego, że oznaczony nimi został sprzęt, który ufundowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Każda matka, której dziecko walczyło o życie lub zdrowie w polskim szpitalu powie Wam to, co ja: ten sprzęt jest wszędzie.

I wiecie co? Strasznie mnie to wkurza.

Wkurza mnie to, że żyję w kraju, w którym na sprzęt do ratowania życia dzieci musi zrzucać się cały naród, bo ludzie, którzy powinni o to zadbać, są zbyt zajęci wojną swoich plemion i fotografowaniem się w źle skrojonych garniturach i garsonkach na tle logotypów swoich partii. To nie tak powinno działać. Jurek Owsiak nie powinien być nam potrzebny. Tymczasem od nieco ponad roku zastanawiam się, jak leczony by był mój syn, gdyby nie to, że jakiemuś dziennikarzowi z Trójmiasta od 26 lat chce się organizować zbiórkę na łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie i inkubatory.

Wkurza mnie to, że moi sąsiedzi, krewni, znajomi i nieznajomi zamiast zaangażować się w tę zbiórkę lub ją przemilczeć, pozwalają, żeby udział w niej przypisywał ich do któregoś z tych plemion. Topór podziału każdego roku na nowo rozrąbuje nas na dwa wrogie obozy. Możesz być lewakiem lub prawdziwym patriotą. Bohaterem-filantropem lub kanalią bez serca. A wszystko to za 2 złote. Albo mniej. Albo więcej. Nieważne. Ważne, że zajęcie stanowiska wobec fundacji, która zbiera pieniądze na sprzęt medyczny jest równoznaczne z określeniem swojego stosunku do Lecha Wałęsy, Smoleńska, reformy sądownictwa, związków partnerskich, majonezu kieleckiego, ryżu w pomidorowej i zdolności aktorskich Stevena Seagala. No żesz jasna cholera.

Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie, czy Jurek Owsiak zatrudnia u siebie żonę, córkę, bratanka, szwagra i stryja. Czy połowę zebranych pieniędzy przelewa na tajne konto w Zurychu, jeździ nowym Lambo i przepłaca za otręby w Piotrze i Pawle. Czy jest synem milicjanta, rosyjskiego szpiega, nauczyciela plastyki czy Gandhiego. Czy w wolnych chwilach słucha Czajkowskiego czy Gosi Andrzejewicz. Wiecie dlaczego? Bo za każdym razem, kiedy o nim myślę, przed oczami widzę rosół. Wielki gar typowo polskiego, gorącego rosołu. I ratownika mówiącego mi, że gdyby ten rosół nie był na mięsie, to obrażenia nie byłyby tak poważne, bo to wszystko przez ten gorący tłuszcz…

I tylko jedną rzecz bym w całym tym szaleństwie zmieniła. Światełko do nieba, przez które mój kot prawie dostał kiedyś zawału. Wiecie, strasznie mnie to wkurza. Ale nie można mieć wszystkiego…

 • dowlinika

  zgadzam się.
  Ja wczoraj usłyszałam: „nic nie dam, bo slyszalam (dzizas, serio..?) ze Owisiak kupuje najtansze sprzety, wiesz mowila mi ta Kryska co ma córkę Halinę co pracuje na pkp. i ta Halina mowila ze po taniosci a reszte wydaje na siebie.” co Halinka pracujaca na kolei moze wiedziec…?
  no ok, niech wydaje co nie zmienia faktu ze jednak KUPUJE!! Kupuje te sprzęty, nakreca ludzi baaardzo pozytywnie i pokazuje ze to ON musi kupowac a nie robi tego nasza władza… wrzuciłam dzisiaj pewna kwotę i zabrałam jedno serduszko. a jak dorobię się oszczednosci albo wyjde bogato za mąż – złote serduszko z licytacji bedzie moje :) ;)

  Fab jak sie ciesze ze wróćilas!!!!!!

  (wszystkie błędy i literówki wynikają z ekscytacji, musisz wybaczyc).

  • Moje ewentualne błędy i literówki wynikają też z choroby :D Buziaki!

 • Malutkami88

  Może i nie ma pieniędzy na wyposażenie wszystkich szpitali tak jakbyśmy tego sobie życzyli a nie da się ukryć nie tylko w naszym kraju tak jest … Inne kraje też się z tym borykają …Czy gdyby każdy skupił się tylko na tym pozytywnym aspekcie że nasze dzieci i dziadkowie dostają sprzęt który ratuje ich życie a nie dzielił kto to jakiej opcji politycznych należy wspierając lub nie WOŚP, nie żylo by się lepiej ? Ja wspieram od dziecka tą akcję bo wiem że może kogoś z mojej rodziny ten sprzęt kiedyś może uratować. Pozdrawiam !

 • Katarzyna Smycz

  Pierwszy post po przerwie i od razu petarda! Ktoś w końcu napisał to co cały czas myślę: jedyne co w Wośpie mi przeszkadza to to, że odwala czarną robotę za nasz rząd. I nie interesuje mnie ile procent ze zbiórki na co dokładnie idzie. Najważniejsze, że część przeznaczona jest na tysiące nowych sprzętów.

 • Dobrze, że wróciłaś :)

 • Lidia Kajdas

  Cudownie że jesteś z powrotem :)

 • Dominika Cz

  Amen siostro. Nic więcej nie trzeba! Sama prawda

 • Czeszczka

  Majonez kielecki <3

 • Marta

  Siema Fab :). Miło Cię znów czytać :).

  • Buzi buzi!

   • Marta

    Swoją drogą – przewrotny tytuł ma swoje minusy. Już się nakręca spirala nienawiści wśród tych, co na tytułach poprzestają i nie czytają treści. Właśnie widziałam co się dzieje na Pudelku. Smutne to.

 • Ewa

  Nie ma sanitariuszy w karetkach… wkurza mnie ze wykształceni ludzie nadal są zacofani

  • Słuszna uwaga :) Poprawione!

   • Mania

    słuszna uwaga podana z miską złośliwości, bo borze uchowaj, nie można bez

    • Ej, luz, uwaga była słuszna, poprawione, bez nerwów :)

 • Marta Grela

  Od zawsze wspierałam WOŚP, ba jako gówniara organizowałam finał w moim rodzinnym mieście! Uważam, że to najlepiej wydane pieniądze na zbiórkę, które od razu widać w postaci zakupionego sprzętu… Mnie to całe zamieszanie z WOŚPem nawet cieszy, zeszłoroczny bojkot TVP, który dość mocno podzielił społeczeństwo sprawił, że zebrano około 40mln więcej od poprzedniego roku. To idealny dowód na to, że Polacy mają swój rozum i potrafią pokazać politykom, że ich starania przynoszą często z goła odmienne skutki!

  PS- Super, że wróciłaś, czekam na kolejne posty!

 • Promyczek

  Aaaaa pamiętałam hasło <3

 • Maćku

  Jak można mieszać WOŚP z polityką? To możliwe chyba tylko w tym chorym kraju.
  Ja wpłaciłem dużo, a jak bym mógł, to dałbym jeszcze więcej.
  Tak, moje dziecko leżało na neonatologii i korzystało ze sprzętu z serduszkiem. I tak, uważam, że państwo powinno ten sprzęt kupić. Ale nie kupuje. Natomiast uważam, że skoro ta akcja jest potrzebna, to warto ją wspierać.

 • Ania Brzozowska

  Wróciłaś!!!!!111oneonejedenjeden <3

 • Klaudia

  Mnie wkurzają ludzie. U mnie w pracy ostatnio wybuchła dyskusja, ponieważ „ktoś od kogoś” słyszał, że „podobno” wośp wcale nie oddaje sprzętu do szpitali, tylko wypożycza za symboliczną kwotę i w każdej chwili może sprzęt zabrać. I jak oni tak śmią? Zabrać dzieciom sprzęt? Na co ja się wtrącam, że nie mam pojęcia, czy to prawda, ale jeśli tak, to to bardzo rozsądne rozwiązanie. Bo co, jeśli szpital popadnie w długi i na sprzęt wejdzie komornik? Co, jeśli zlikwidują oddział albo mają wyjątkowo łasego na kasę dyrektora i szpital będzie chciał sprzęt sprzedać, żeby się wzbogacić? Jeśli wośp wypożycza sprzęt i zauważy kłopoty, w każdej chwili może przekazać go tam, gdzie będzie prawidłowo wykorzystany.
  Usłyszałam, że nic nie wiem, a Owsiak to oszust.
  Obawiam się, że z tym nie wygrasz.

 • Monika Niemczyk-Bilinska

  siemka ☺ super że znów piszesz Fab ❤

 • Paula

  Właśnie czytając ten wpis pomyślałam sobie : Kurde jak ja nie cierpię tego złodzieja i lewaka Owsiaka ! Ale przypuszczam ze jeżeli byłabym w takiej lub podobnej sytuacji zmieniłabym zdanie .

  • Obyś nigdy nie musiała korzystać z owoców pracy tej ekipy :) Wszystkiego dobrego!

 • Dot

  Jak dobrze, że wróciłaś! I to z przytupem.

  • Przytup to jeszcze nie jest ;) Ale się rozkręcę :*

   • Dot

    Mam nadzieję, czekam na kolejne wpisy! Oczywiście jeśli Ci czas pozwoli (żadnych wymuszeń ze strony czytelniczki) ;)

 • Dało radę bez :) Buziaki :*

 • Karol von Scharf

  Dzięki reklamie, jaką zrobił ci portal WP.PL wszedłem tu i przeczytałem te wypociny. I przez całą ową „lekturę” stał mi przed oczami gar rosołu. Waza z zupą jest tak samo idealnie trafioną parafrazą twojej „twórczości”, co ucięty świński łeb przesłany menadżerowi niejakiego Zenka Martyniuka. Bardzo jestem ci wdzięczny za jakże głęboką „myśl”, że nasze państwo źle jest rządzone, skoro WOŚP jest mu potrzebny – to bardzo cenne i jakże odkrywcze „przemyślenie”. Mnie osobiście najbardziej wkurzają ludziki twojego pokroju, które „robią karierę” w internecie pisząc głupoty przeznaczone dla innych głupców („patrzcie ludzie, jestem tak samo mało rozgarnięty jak wy, dajcie lajka”). Lepiej może poćwicz z tym rosołem ?

 • Mania

  Nawet jakbym chciała uwierzyć w to łajno, którym rzucają w Owsiaka, moje serce połatane (22 lata temu) jego sprzętem mówi „zlituj się dziewczyno”. Więc nie wierzę, bo lubię swoje połatane serce.

 • Bardzo mi przykro, al;e też cieszę się że Dziedzic wyszedł z tego cało.
  I ja jestem ciekawa czy ci wszyscy hejterzy jak dojdzie do takiej sytuacji ze sprzęt WOŚPowy będzie potrzebny to uniosą się honorem i odmówią?..
  ps.Strasznie się cieszę, że wracasz- to od Ciebie zaczęło się moje blogowanie :) :*

 • Ania

  Trochę bzdura… piszesz o jakimś złym wspomnieniu bo w domu był podział … itd… Ale to nie Ty ani żaden bliski nie zabrał tyłka w troki i nie zorganizował takiego przedsięwzięcia żeby pomagać żeby ten sprzęt się pojawił… O polsko dlaczego zawsze z dobrego wyciagasz tylko źle wnioski? Nie !polityka nie myslmy tak bo co będzie miło sens?

 • Anna Mieńko

  Czuję tak samo.

 • Jak ja tęskniłam. ;_;

 • Magda Łach

  dziękuję…

 • Robert Siwczyk Możeniemorze

  https://uploads.disquscdn.com/images/6cba5456e985d04fc9fbd4dc118b9a4969132a0b034959b97c9b9ee19be41d90.png

  odnośnie do fajewerków ;) taki głos przeczytałem. co do reszty to sie zgadzam w zupełności

  • Czytałam opinię Krzysztofa, ale fakt jest taki, że zwierzęta nie boją się mniej tylko dlatego, że tym razem strzałów jest mniej ;) Żeby była jasność: sama uwielbiam fajerwerki, uważam, że są przepiękne, ale to piękno nie jest warte panicznego strachu naszych zwierząt.

   • Robert Siwczyk Możeniemorze

    w zasadzie racja, ale zawsze jest to jakis kompromis, chociaż, jakbym mógł to ograniczyłbym ludziom możliwość puszczania fajerwerków tylko do pustyń ;)

 • Idąc tym tokiem myślenia, ludzie, którzy narzekają na PiS, powinni zrzec się 500 plus. WOŚP ma pomagać wszystkim, nawet tym, którzy nie są zwolennikami Owsiaka. Ja jestem, po prostu zrzekanie się ratowania życia swojego czy dzieci mi się nie podoba ;)

  • Asia Spychała

   No raczej, to nie to samo. Bo, na 500+ wszyscy się składają, czy chcą, czy nie chcą. Na WOŚP nie dają wszyscy, bo im sumienie nie pozwala, ale jak trwoga, to już nie przeszkadza, że to sprzęt od Owsiaka.

   • No na WOŚP dają też wszyscy – koszty organizacji koncertów i atrakcji pokrywa w dużej części miasto.

    • Agnieszka Poziomek Korzeniak

     i wlicza to sobie w koszty promocji. to miasto.

     • Lila Gish

      również państwowe służby:medyczne, straz pozarna, policja.. a na karatke i 2 /3 godziny moze zwykly obywatel poczekac kiedy jest potrzeba. WOSP niestety jest potrzebne, niezbędne, wk… mnie to ze w takim panstwie zyjemy ze w szpitalach nie ma nic.wolalabym zeby bylo normalnie a pieniadze z takich akcji szly na bardzo drogie operacje a nie na podstawowe potrzeby słuzby zdrowia!

 • Ofrachaza

  Mysle tak samo nawet gdyby bral ukradkiem jakas kase to uwazam ze robi dobra robote I wcale bym Nie byla wsciekla ze sobie bierze do kieszeni, ludzie tylko narzekaja a nic Nie robia a Owsiakowi to by sie nawet nalezalo za to co robi!

 • maggie bee

  piekny wpis. Mozna sie wkurza na WOSP doputy dopuki twojego dzcika tam nie ratuja

 • Joanna Kuna Janas

  Gratuluję że potrafisz obrazić ponad pół miliona ludzi, którzy jeżdżą na festiwal Woodstock. Pisanie o czymś o czym nie ma się pojęcia i nigdy się tan nie było świadczy o bardzo wysokim poziomie. Ale tak to już bywa że byle gwiazdka uważa się za najmądrzejsza na świecie. Nie pozdrawiam

  • To była ironia i parafraza idiotycznych komentarzy osób, które krytykują Owsiaka, WOŚP i Woodstock. Wydaje mi się, że dość czytelna zresztą… Pozdrawiam

 • To pierwszy Twój tekst, jaki czytam i przyznam, że jest świetny. Nic dodać, nic ująć…

 • Jacek Kubiak

  a nie wkurza Pani wszechobecny kler w mediach ,szpitalach,szkołach? nie wkurza krzyż atakujący ze ścian urzędów ,klas ? jest Pani żałosna

  • Czyli Pan nie przeczytał tego tekstu? :)))

   • Jacek Kubiak

    przeczytałem jeszcze raz z uwagą i zwracam honor oraz przepraszam.mnie też wkurza to samo ,z jednym wyjątkiem -serduszka WOŚP.Dla mnie to serduszko oznacza ,że ludzkość jeszcze się nie stoczyła na dno . może jest jeszcze dla nas nadzieja ,skoro są ludzie którym się chce?

 • Marta

  Idealny tekst, w sam raz na Wielki Powrót ❤️ Zgadzam się w pełni, mimo że nigdy nie miałam wypadku z rosołem, a nawet więcej – nie mam dziecka. Ale nie muszę go mieć, żeby wiedzieć i widzieć ile istnień jest ratowanych dzięki sprzętowi WOŚP. Nie rozumiem ludzi, którzy sami nie robią nic, a z wygodnej pozycji własnego fotela, potrafią jedynie krytykować i to często w tak prostacki, zaściankowy sposób. Nie chcesz pomagać? Trudno, Ty musisz z tym żyć, ale odpie…ol się od osób, które pomagają. Nawet jeśli tylko część z tych niemałych milionów zbieranych co roku przez WOŚP miałaby trafić na rzecz leczenia, sprzętu, co zrobili ci, którzy krytykują, by podobną sumę na cokolwiek szlachetnego uzbierać? A najbardziej chciałabym, żeby mieli jaja i taką rozbudowaną stałość poglądów, kiedy przyjdzie do leczenia ich dzieci, czy pomagania im samym na starość sprzętem kupionym za środki WOŚP. Niech mają wtedy odwagę i powiedzą, że sobie nie życzą, niech poświęcą zdrowie swoje i najbliższych i szukają placówek bez serduszek… ciekawe czy znajdą…?

 • Otto Agnieszka

  Brawo !!! Też jestem mamą i też denerwują mnie tacy ludzie. Naprawdę, wielki szacun za te słowa.

 • Katarzyna Lipińska

  po pierwsze żadna fundacja nie pracuje zupełnie bez kosztów własnych
  po drugie, kto może pozwolić sobie na niezarabianie pieniędzy? Prowadzenie fundacji to ciężka praca i część ludzi zwyczajnie pracuje jak każdy i widać efekty ich pracy
  po trzecie niech PIS bojkotuje WOŚP, Polacy to naród buntowników, jak nie boli to nic nie zrobi, lub zrobi niewiele, więc śmiem uważać, że ci co są przeciw, nie dają i nie dadzą , Ci, którzy wpierają nie wyrzekną się swojego stanowiska, są jeszcze Ci, którzy byli obojętni, ale ze względów ideologicznych dają by tym samym przeciwstawić się naszej obecnej władzy, więc niech kipi w nas krew zbuntowana w szczytnym celu

 • Pierwszy post od wielu miesięcy, a potem z powrotem do roboten. Brakowało mi tego bloga.

 • Fajnie, że wróciłaś! Też mnie wkurza, że kraj nie kupuje sprzetu, ale Orkiestrę wspieram od dawna. Parę razy byłam wolontariuszką i nie zapomnę babci wychodzących z kosciola, które na moj widok (tzn widok puszki) rzucały miesem. Ehh. Dobrze, że było ich tak mało…

 • Ilona

  Powiem ci tak
  Gdyby wcześniejsze rządy nie okradały Polski i inne kraje również może by coś było dla tej Polski i gdyby ci Polacy tak czasem przestali narzekać tylko wzięli się za robotę No takie czyjeś chwalicie swego nie znacie typowe dla polakow

 • Jacek Makojnik

  Nie powinni. Sprzęt trafia do jednostek realizujących kontrakty z NFZ, a sam Jurek Owsiak te wezwania do zrzeczenia się kwituje raczej krótko… A oczekiwanie, że dzieci rodziców oczerniających WOŚP, będą ponosić konsekwencje czynów ich rodziców jest, delikatnie mówiąc… Nie, nie da się delikatnie, odpuszczę więc i tylko poradzę, żeby najpierw pomyśleć, później napisać, przeczytać, jeszcze raz pomyśleć i dopiero wtedy wcisnąć ENTER.

 • Jacek Makojnik

  Oburzyła Pani jakieś 57,6% zwolenników opozycji obecnej na FB ;-) … Proszę więcej nie pozwalać sobie na takie tytuły. Ludziom – jak widać, nie tylko z prawej strony – potrzebny jest przekaz dnia prosty, jednoznaczny, zrozumiały i koniecznie ze streszczeniem w tytule… Bez żadnych (tfu!) intelektualnych prowokacji. Pozdrawiam serdecznie!

  • No cóż… Trudno, wolę pisać dla nielicznych, którzy czytają więcej, niż nagłówki ;)

 • Sandra Początek

  W końcu! W koncu doczekałam się w sieci zgodnego ze mną wpisu o WOŚPie. Dziękuje!

  A dla chorujących wege dzieci i wege matki polecam okłady z siemienia lnianego. Przetestowane i niezawodne :).

 • Marcin Pawełczyk

  Z jednym się tylko nie zgodzę. Mam wrażenie, że im bogatszy kraj, tym więcej fundacji. Może z nieco innych powodów (tam, żeby się bogaci nie zanudzili, tu, żeby pomóc w palącej potrzebie). Gdyby szpitale były wyposażone po dach, to WOŚP i tak miałby sens. Bo wielu z nas lubi, chce i ma potrzebę dobroczynności, a potrzeb nigdy nie zabraknie. Nawet w Szwajcarii. A Owsiak to ułatwia. I dobrze.

 • Kazimierz Wladyslaw

  Ładna ale rozumek krótki, taki uproszczony ogląd rzeczywistości. Kryptopisbolszewia?

 • Ola

  Szanowni Państwo,
  Niezależnie od tego ile prawdy jest (o ile w ogole jest) we wszystkich plotkach dotyczących WOŚP, powinnismy pamiętać, że mimo wszystko zdrowie i zycie ludzkie jest jednak wartością nadrzędną wobec pieniędzy. Nawet jeżeli te pieniądze są (i wcale nie sugeruję, że są) w jakiś sposób przeznaczane niezgodnie ze wskazanym celem lub ulegają jakimkolwiek procesom wywołującym co najmniej niepokój, to pamiętajmy, że wciąż wielu ludzi zostalo uratowanych i żyje dzięki pomocy Orkiestry.
  Szanowni Przeciwnicy WOŚP, może i Państwo są uczciwsi, szlachetniejsi i bardziej kryształowi niż P. Owsiak, ale pytanie nasuwa się jedno – ile konkretnie żyć uratowala Państwa uczciwość?

 • Ja na przykład znam ludzi, którzy nie wspierają WOŚP, bo Owsiak nie jest osobą wierzącą… Sama nie rozumiem, jak można osądzać człowieka przez ten pryzmat. Liczy się to, w jakiego boga wierzy – a nie to, że jest dobrym człowiekiem, który pomaga innym, który uratował tyle żyć dzięki fundacji. I mnie osobiście nie boli, że część pieniędzy przelewa na swoje konto – to przecież jego praca. Zajmuje się tym cały rok, za coś przecież żyć musi

 • Kojot

  Droga Julio moze Cie wkurzac WOSP ale nigdy nie bodz pewna tego ze w zyciu nie bedziesz kozystac z tego sprzetu ktory zakupa WOSP ani twoja rodzina nie zycze Ci tego ale o ile masz mozg to pomyslisz o innych a i przy okazji o sobie i swojej rodzinie jak nie pomagasz nie przeszkadzaj mozesz dolaczyc zawsze do mocherow dyrektora ks Tafedeusza R pozdrawiam

  • Karolina Jarczyk

   A przeczytałeś Matołku Drogi tekst czy tylko tytuł bo reszta to za dużo literek i jest nie do przebrnięcia? Wiesz co to ironia? Już wiem dla kogo powstają streszczenia…

 • Kojot

  I jeszcze jedno zgadzam sie calkowicie z NIKI

 • ppd

  A ja po prostu myślę że blondynka po prostu chciała wypłynąć na fali. A że nie miała na czym to najłatwiej na Owsiaku.

 • Uchatek

  A wez kobieto wkurzasz wszystkich! Trzeba bylo myslec i byc odpowiedzialnosc a nie ze dzeciakowi rosol na nogi wylalas glupie nie myslace babsko! i jeszcze sie wszystkim zali. Powinnas isc siedziec za nieumyslne spowodowanie takich szkod drugiej osobie! wiec spadaj i sie wiecej nie wypowiadaj.

 • gingerwanderings

  No właśnie. Co ma piernik do wiatraka i polityka do Owsiaka się pytam! Sztucznie wyprodukowany konflikt opierający się na sztucznej sensacji. Ostatnio ciągle mam wrażenie, że nie do końca rozumiane jest u nas pojęcie wolności -czy to słowa czy czynu. Każdy ma prawo robić to co chce i co jest zgodne z jego sumieniem. W żadnym wypadku nie powinno być to powodem do szkalowania, bez względu na to czy się z czyimś wyborem i poglądem zgadzamy, czy też nie. Brak odpowiedzialności za to słowo. I uaktywionych procesów myślowych…

 • Piotr Pudzianowski

  Julia, twój wpis jest z dupy, chyba tylko po to, żeby sobie nabić klikalności na blogu. Więcej nie piszę, bo szkoda mi czasu spędzonego tutaj.

 • Piotr Pudzianowski

  Kolejna, która „nostalgicznie dłubie palcem w pączku Bliklego”…

 • Ejk666

  Jurek Owsiak jest nam potrzebny, by pokazać nam, że nie jesteśmy hordą zakłamanych trolli. Garnących wszystko tylko dla siebie, klęczących i modlących a zaraz potem wyzywających i pełnych nienawiści do świata.
  Raz do roku mamy współczesną Noc Kupały (to nic, że trwa dłużej ). Mamy Święto, święto prawdziwie radosne, które nas oczyszcza, pokazuje nam, że potrafimy myśleć o innych, że tak naprawdę jesteśmy dobrymi ludźmi. Potrafimy się dzielić i po prostu nawzajem się do siebie uśmiechać, i się lubić.

 • Artur Chołody

  Jak na wszelki wypadek dawała na Caritas zamiast ma Owsiaka bo była pewna ze pójdzie to na pomoc dla potrzebujących to znaczy ze jest po prostu kretynką. I nagle ja olśniło że w szpitalach jest sprzęt Owsiaka i jednak wszystkiego nie rozdał rodzinie. Marny tekst marnej osoby.

 • Ada

  Czy mogłabyś dopisać w nawiasie, żeby absolutnie nigdy z poparzonego ciała nie zdejmować ubrań, bo właśnie ściąga się ze skórą? Wpis jest popularny, może jakaś matka przeczyta i już będzie wiedziała na przyszłość.

 • DamskieSprawy.pl

  No i to jest to. Nie chcesz to nie dawaj, chcesz to daj. Ale nie czepiajmy się tego po co są te zbiórki.Szczerze mówiąc uważam że Jurek Owsiak naprawdę ratuje nasz naród i nasze dzieci (choć to powinno być zapewnione przez rząd i Polskę). Kupuje sprzęt i dostarcza go do szpitali. Jeśli na tym zarabia to zarabia, jeśli zatrudnia żonę czy kogoś tam – to niech zatrudnia. Ale jeśli to co robi – ratuje nasze dzieci to tylko powinniśmy mu być wdzięczni. A jeśli ktoś inaczej uważa… to niech poprostu nic nie da do puszki i będzie cicho bo nic go to nie będzie kosztowało

 • Johann Petreus

  No ale koniec końców, oprócz tego wszechobecnego wkurzania, wrzuciłaś coś więcej niż te słynne już 2 złote? Gdyby nie osobiste doświadczenie (współczuję) to nadal byś wieszała psy na Owsiaku ? Eeech….

 • WSI

  Autorka jeszcze mało wie albo udaje, że nie wie. Owsiak jest tylko ogniwem w całym łańcuszku postkomunistycznych układów i powiązań. Kamil dobrze zna temat, zapytaj.