TYPY LUDZI, KTÓRYCH SPOTKASZ W SZKOLE RODZENIA

27 października 2014

CZEGO NAUCZĄ CIĘ KOBIETY PIŁKARZY?

28 października 2014

CIĄŻOWA SESJA ZDJĘCIOWA: OCZEKIWANIA VS RZECZYWISTOŚĆ

27 października 2014

Przepis na katastrofę.
Koleżanki mówią, że promieniejesz, nogi puchną ci tylko wieczorami, a mama stwierdziła, że w swojej ciąży przytyła znacznie więcej niż ty, więc sprawa jest oczywista: jesteś boska. Świat musi się o tym dowiedzieć! Wpisujesz więc w google „sesja zdjęciowa w ciąży” w poszukiwaniu garści inspiracji. Znajdujesz to:Demi Moore w ciąży
Demi Moore: prekursorka ciążowych sesji wśród gwiazd
Eva Herzigova w ciąży
Eva Herzigova


Shakira w ciąży
Shakira i Gerard Pique
Katie Holmes w ciąży
Katie Holmes i Tom Cruise
Jessica Simpson w ciąży
Jessica Simpson
Heidi Klum w ciąży
Heidi Klum

Wcześniej może miałaś wątpliwości, czy dobrze będziesz czuła się przed obiektywem i czy na pewno negliż jest w twoim stylu, ale teraz już wiesz: to będzie pamiątka na całe życie. Zastanawiasz się, czy powiesisz ją nad plazmą, czy zamiast plakatu z Klimtem w przedpokoju. Wybierasz przedpokój.

Składniki sukcesu


Z jakiegoś powodu fotografowi wydaje się, że sam fakt, że wyskoczysz z ciuchów wykona całą robotę. W końcu chodzi o brzuch. No to dajesz, maleńka, pokaż swój brzuch!


Ich córka urodzi się z tribalem na lędźwiach
Ich córka urodzi się z tribalem na lędźwiach
Czarno-białe = ze smakiem
Czarno-białe = ze smakiem, wiadomo

Gorsza od braku kreatywności jest tylko kreatywność. Niewykluczone, że opuścicie zacisze intymnego studia waszego wizjonera i wyruszycie w teren, żeby uwiecznić łono na łonie. Natury.

 
Kobieta w ciąży musi mieć poczucie bezpieczeństwa
Kobieta w ciąży musi mieć poczucie bezpieczeństwa
Żona dla rolnika
Żona dla rolnika
Każdy wie, że fotografia to sztuka. Dla mocnego efektu najlepiej będzie, jeśli zwiększycie zawartość sztuki w sztuce.
Ma twój nos
Gdy młodsza siostra ma szóstkę z plastyki
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas

Dobrego fotografa poznasz po tym, że potrafi wyjść z inicjatywą. Ma rekwizyty i nie zawaha się ich użyć!

Tylko dla odważnych!
Szwagier umrze ze śmiechu!
Oponki
Oponki

Każdy profesjonalista programy do obróbki zdjęć ma opanowane do perfekcji. Nie myśl, że proces twórczy skończy się w momencie, gdy wskoczysz w bluzę – prawdziwy szał się dopiero zacznie!

Poczuj magię tych świąt
Poczuj magię tych świąt
Skromna i urocza
Albo jednak nad plazmą?
Dlaczego to się nie może udać?
 

1. Nie potrafisz pozować. Skąd masz potrafić? Pozowanie to sztuka. Kiedy w pomieszczeniu pojawia się aparat inny niż cyfrówka szwagra, dostajesz paraliżu mięśni twarzy, napinki ramion, śmierci w oczach i zamieniasz się w drewno. Twoje zdjęcia nie będą pełne wdzięku i lekkości, zrobisz za to dziwną minę i nie będziesz wiedziała, co zrobić z rękami.

2. Twoje ciało wcale nie jest boskie. Jest nieproporcjonalne i wymagające, jest go dużo, skóra na brzuchu jest napięta, może mieć rozstępy, lineę negrę, inny kolor, niż reszta ciała albo wysypkę. To, że podciągniesz koszulkę, nie czyni z niego automatycznie dzieła sztuki, tylko sprawia, że wyglądasz jak dziwna laska z podciągniętą koszulką.


3. Pan Andrzej to nie Annie Leibovitz; na spłatę nowego obiektywu zarabia robiąc zdjęcia klasowe w pobliskiej podstawówce, a naukę fachu skończył wraz z egzaminem zawodowym w technikum fotograficznym w ’93. Ma niezły sprzęt, ale nie wie, jak go używać. Jest niebezpieczny. Uciekaj.


4. Żeby wyglądać jak gwiazda Hollywood, potrzebujesz retuszu na miarę gwiazdy Hollywood. Serio.


Zapamiętaj: w ciążowej sesji wcale nie chodzi o ciążę, dlatego nigdy nie bierz w niej udziału bez absolutnej pewności, że zrobisz to lepiej niż on:


mężczyzna w ciążowej sesji


mężczyzna w ciążowej sesji