SZEŚĆ FAZ TWOJEGO ZWIĄZKU Z MULTISPORTEM

11 listopada 2014

PRZYCHODZI DZIECKO DO RESTAURACJI

15 listopada 2014

BABY SHOWER PO POLSKU

14 listopada 2014

Tak. Ja wiem. W Polsce nie ma Walentynek, tylko jest Święto Kupały, nie ma Halloween, tylko jest Wszystkich Świętych, nie ma baby shower, tylko jest pępkowe i nie ma radości życia, tylko jest wódka. Ale ja uwielbiam amerykański rozmach. Uwielbiam to, że w Halloween ulice są pełne dzieci poprzebieranych za wróżki, roboty lub pizze, wcinających kolorowe słodycze i kwiczących z radości. Uwielbiam to, że w Święta całe miasta zamieniają się w śnieżne krainy czarów, a ludzie chodzą w przypałowych swetrach z reniferami i wieszają błyszczące ozdoby wielkości pupy Kim Kardashian na choinkach, które wyglądają jak ukradzione z Narnii. Uwielbiam to, że w święto niepodległości Amerykanie nie idą się naparzać z dynki ze znakami stopu, tylko robią grilla i odpalają fajerwerki. Nic więc dziwnego, że zachwyca mnie idea baby shower.

Dlaczego musisz to zrobić?

Ciężarówka nie może liczyć na zbyt wiele rozrywek. W pewnym momencie imprezy przestają ją dotyczyć, bo nie tylko nie sprawiają jej przyjemności, ale i forma na nie nie pozwala – podtrzymywanie rzygającej przyjaciółki wymaga jednak krzepy. Podczas gdy jego tradycyjnie polski odpowiednik, czyli pępkowe, to impreza, na której świeżo upieczona mamusia i jej wielkogłowy potomek są kompletnie nieistotni, bo chodzi tylko o to, żeby tatuś jak najskuteczniej się zanietrzeźwił, baby shower to przyjęcie całkowicie poświęcone waszemu duetowi właśnie. I to jest wspaniałe.

Organizacja przyjęcia to zabawa sama w sobie. Oczywiście, u nas odbywa się to na znacznie mniejszą skalę, niż za siedmioma górami i lasami, bo mamy statystycznie mniejsze domy, budżety i sklepy z gadżetami, ale też można zaszaleć. Musisz zadbać o dekoracje, tematyczne jedzenie, odpowiedni strój, tematyczne jedzenie, odrobinę muzyki, tematyczne jedzenie, zabawy dla gości, tematyczne jedzenie oraz tematyczne jedzenie. Wszystkie te komponenty obowiązkowo urocze i przegięte. Jedziesz z tym światem: babeczki z lukrowymi stópkami, ciastka w kształcie smoczków, kolorowe cukierki, girlandy z papierowych wózków, dżungla balonów, o którą wszyscy będą się zabijać, szukając łazienki, misiowe confetti wchodzące między zęby. Wiocha, kicz, cygańska muzyka, już teraz na allegro. 

Uwaga! Zastanów się bardzo poważnie, czy chcesz podawać jedzenie w kształcie dziecka…

Tak będzie bezpieczniej:


Baby shower po polsku - fabjulus.pl
Baby shower po polsku - fabjulus.pl
Baby shower po polsku - fabjulus.pl
Jestem fanką tego tortu, szkoda, że znalazłam go dopiero teraz:
 
Baby shower po polsku - fabjulus.pl

Dostaniesz prezenty! Na normalną imprezę kazałabyś przynieść flachę, sok, paluszki albo sałatkę. Tutaj możesz bezczelnie sformułować listę prezentów, które uradują twoją duszę. Umówmy się – Trzej Królowie też nie przyszli do Maryi z pustymi rękami. Rozpisz więc dokładnie, czego brakuje w twojej wyprawce i puść w obieg. Dzięki temu nie tylko zbierzesz mnóstwo przydatnych rzeczy w ciągu paru godzin, ale i będziesz miała okazję popiszczeć z zachwytu, kiedy ujrzysz ogrom darów. Rozpakowywanie malutkich sweterków, bucików i kocyków jest jeszcze przyjemniejsze, niż otrzymywanie prezentów urodzinowych. Dziwne, ale prawdziwe.

Instagram @fabjulus on


Baby shower pomaga przyszłej mamie wkręcić się w klimat. Każda zajarana ciężarówka w trzecim trymestrze ciąży ma potrzebę zanurzenia w się w bejbi-szaleństwie oraz podzielenia się swoim obłędem z najbliższymi. Opór jest daremny. Możesz i musisz wystroić się i rozpieścić, wpiąć wielką babeczkę we włosy lub ubrać się w różowy tiul. I nikt nie może powiedzieć ani pół krytycznego słowa w związku z twoim imidżem. Jesteś księżniczką, wolno ci. Mają się tobą zachwycać i koło ciebie skakać.


Słowniczek gościa baby shower:

– „Naprawdę? Rodzisz za parę tygodni?! Wcale nie widać!!!”;
– „Jasne, że nie przytyłaś, wyglądasz, jakbyś miała tylko doklejony brzuch!”;
– „Nie martw się, to wcale nie jest twoja ostatnia impreza przed dwuletnią padaką towarzyską”;
– „Wiadomo, że bez alkoholu można się dobrze bawić, my pijemy z rozpędu”;
– „Zazdroszczę ci cycków”;
– „Zostaniemy i pomożemy ci zmywać!”Zorganizuj sobie baby shower i mnie zaproś. Będziemy się świetnie bawić!