ŁAZIENKA ŚMIERCI

19 listopada 2014

KOŁDRA NIEZGODY

22 listopada 2014

6 LAT DO ZAGŁADY

20 listopada 2014
 
Dlaczego nikt o tym wcześniej nie mówił?! Do 2020 roku na świecie może zabraknąć ziaren kakaowca! Z powodu suszy i grzybicy, jego produkcja będzie spadać co roku o 40%, żeby spowodować milion ton deficytu za 6 lat. To nie jest śmieszne! Zastanawialiście się kiedyś, ile czasu upłynie od zakręcenia kurka z czekoladą do końca świata? Otóż dokładnie pół roku. I mam na to dowody. Oto, co nas czeka.

Miesiąc I


Sklepy osiedlowe, supermarkety i hurtownie żywności są ogołocone z wszelkich zapasów czekolady. Giełda szaleje. W ciągu jednej nocy bankruci i milionerzy zamieniają się miejscami trzykrotnie. 
Ludzie gromadzą co się da i wymieniają się między sobą różnymi gatunkami słodyczy. Gospodynie domowe, wykorzystując wszelkie spiżarniane rezerwy kakao, angażują się w podziemny handel murzynkami.
W Polsce odbywają się wybory prezydenckie. Wszyscy kandydaci obiecują zwalczyć kryzys czekoladowy.
Ewa Chodakowska zachęca do wykorzystania braku pokus w sklepach i podjęcia fit wyzwania. Kim Kardashian pozuje dla magazynu Paper wysmarowana nutellą.

Miesiąc II


Ghana i Wybrzeże Kości Słoniowej, eksporterzy 70% światowego kakaowca, przeżywają boom gospodarczy, udostępniając resztki swoich zapasów za cenę sto razy wyższą niż dotychczasowa.
Blogerki kulinarne prześcigają się w przepisach na czekoladę bez czekolady i notują rekordowe ilości odsłon. Ewa Chodakowska radzi, jak pozyskać czekoladowe endorfiny z przysiadów.
Koncerny farmaceutyczne opracowują prototypy plastrów antykakaowych, które mają pomóc ludziom uwolnić się od uzależnienia od czekolady.
Dzieci w wieku 2-16 robią się nieznośne. Rośnie odsetek interwencji policji w sprawach konfliktów domowych.
W Polsce nadal nie udało się zliczyć głosów po wyborach prezydenckich.

Miesiąc III


Rząd USA ogłasza, że w Ghanie i Wybrzeżu Kości Słoniowej kwitnie terroryzm i łamane są prawa człowieka, więc postanawia wypowiedzieć im wojnę w trosce o pokój i sprawiedliwość.
Kraje G20 postanawiają wspólnie sfinansować projekt czeskich naukowców, mający na celu wyprodukowanie modyfikowanego genetycznie substytutu kakowca.
Średnie światowe BMI spada o 20%. Jednocześnie w Hollywood zauważalny jest nowy trend: gwiazdy są pogrubiane w photoshopie.
Podziemny handel produktami czekoladowymi kwitnie na skalę trudną do opanowania. Za 1 gram milki trzeba zapłacić około 30 złotych. Kobiety nie radzą sobie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Dzieci tracą poczucie bezpieczeństwa.
Wybory prezydenckie w Polsce nadal pozostają nierozstrzygnięte. Unia Europejska postanawia przyznać członkom PKW czekoladowe dotacje z rezerw kryzysowych. Oficjalne wyniki wyborów ukazują się 3 godziny później.

Miesiąc IV


Światem wstrząsa fala rozwodów. Kobiety odchodzą od zadłużających się i wyprzedających majątek mężczyzn. Mężczyźni z kolei nie rozumieją powtarzających się co miesiąc karczemnych awantur ze strony swoich kobiet.
Amerykańska stacja AMC produkuje serial o chorej na raka chemiczce, która produkuje w garażu wysokiej klasy nielegalną czekoladę. Serial jest kasowym hitem na całym świecie.
Władimir Putin kłóci się przez Skype’a z Kim Dzong Unem. Każdy myśli, że ten drugi ma sekretne zapasy i grozi wojną nuklearną.
W Ghanie i Wybrzeżu Kości Słoniowej kończą się rezerwy kakaowca. Jednocześnie USA stwierdza nagły brak zagrożenia terrorystycznego ze strony tych krajów i wycofuje swoje wojska z Afryki.
Polki piją kakaowy balsam Ziai. Ewa Chodakowska udziela „Gali” wywiadu o swojej walce z depresją.

Miesiąc V


Czescy naukowcy ogłaszają fiasko. Na całym świecie ludzie wychodzą na ulice. W zamieszkach biorą udział wszyscy, bez względu na wiek, płeć, preferencje seksualne, polityczne i status społeczny. Z tego powodu G20 zwołuje kolejny szczyt. Angela Merkel i prezydent USA Hilary Clinton, które mają na sobie takie same garsonki, kłócą się podczas przerwy kawowej i obrażone wychodzą. Władimir Putin grozi wojną każdemu, kto nie chce mu oddać swoich rezerw kryzysowych.
Szpitale psychiatryczne są przepełnione. Ich pacjentami stają się nawet psychiatrzy. Sprawy administracyjne w placówkach przejmują tresowane fretki.
Kim Dzong Un żąda dostępu do czekolady od wszystkich ludzi na świecie.
Przemoc w rodzinie osiąga skalę dotychczas nieznaną w zachodnim świecie. Ojcowie są bezradni wobec okrucieństwa swoich dzieci.

Miesiąc VI


Populacja na świecie drastycznie maleje. Firmy pogrzebowe nie nadążają z pochówkiem samobójców. Media donoszą o serii wypadków z czekodopalaczami w roli głównej. Ktoś zatruł się wafelkiem z trutką na szczury, ktoś inny cukierkami z płynną smołą. 
Ślązacy dodają pył węglowy do białej czekolady, co skutkuje wojewódzkimi problemami z zaparciami.
Ludzie nie mają siły na zamieszki i dogorywają na ulicach. 85% amerykańskich nastolatków cierpi na depresję.
Kim Dzong Un nagrywa filmik na Youtube’a, na którym krzykiem domaga się Snickersa i skacze nad aparaturą do detonacji bomby atomowej. Niestety, potyka się o własny obcas i upada na wielki czerwony przycisk, odpalając ładunek.