NIE MOGĘ CI POMÓC, JESTEM MATKĄ

26 listopada 2014

BARWY NIESZCZĘŚCIA

30 listopada 2014

POŚLADKI VS BIUSTY

27 listopada 2014
Podobno mężczyźni dzielą się na „ass-menów” i „boobs-menów”. Moim zdaniem, dzielą się przede wszystkim na „menów” i „Niemenów”, ale zostawmy to na inny wpis. Pośladki i biusty walczą o uwagę i uznanie od niepamiętnych czasów, a po ostatniej serii mocnych publikacji w mediach, spór o pierwszeństwo jednych nad drugimi rozgorzał od nowa. Spierają się nie tylko mężczyźni, ale i kobiety, które nie wiedzą, o jaką operację prosić w liście do Świętego Mikołaja. Nadeszła więc pora rozłożyć na części pierwsze atuty atutów i rozstrzygnąć, co zwycięża w brutalnym, technicznym porównaniu tych przyjemnych części ciała.

 

Dostępność

 
Kolega powiedział mi kiedyś, że gdyby był kobietą, nic by nie osiągnął, bo spędziłby całe życie trzymając się za biust i patrząc na niego przed lustrem. Zapytałam go, co z pośladkami. Odpowiedział, że pewnie czasem by zerknął, ale tylko na chwilę, żeby móc zaraz wrócić do klatki piersiowej. Powód, dla którego mój kolega zmarginalizował swoją hipotetyczną damską pupę jest prosty: jako że aktualnie sam jest posiadaczem bardzo zbliżonego modelu, bez trudu jest w stanie wyobrazić sobie siebie z damskimi pośladkami, piersi natomiast są dla niego całkowitą abstrakcją. Pupę ma bowiem każdy. Biust mają tylko kobiety, w dodatku nie wszystkie, co czyni go bardziej ekskluzywnym.
 
Pośladki: ✮✮✮✮✮
Biusty: ✮✮✮✰✰
 

Obudowa

 
Choć naukowcy nadal nie wiedzą, czy pierwsze było jajko, czy kura, nie maja wątpliwości, że pośladki pojawiły się przed biustami, mało tego: że biusty wyewoluowały na podobieństwo pośladków, korzystając z silnie kopulacyjnych skojarzeń, jakie nasuwały te pierwsze, aby rozbudzać w samcach potrzeby prokreacyjne bez względu na to, czy patrzą na samice z przodu, czy z tyłu. Pomimo zbliżonego, cieszącego oko kształtu, pośladki i biusty wiele jednak dzieli. Z nieznanych przyczyn, istnieje bowiem społeczne przyzwolenie na pełne eksponowanie nagich pośladków w mediach, tymczasem pokazywanie nagich piersi nadal stanowi tabu. Jednocześnie, na co dzień normą jest odsłanianie w miejscach publicznych (praca, szkoła, ulica, autobus, Biedronka) dużych fragmentów biustu, w przeciwieństwie do odkrywania nagich pośladków (casus robotnika drogowego). Biustem łatwiej jest więc pochwalić się przed znajomymi oraz wykorzystać go do celów manipulacyjno-lansiarskich, np. wystawić go obok komputera z jabłkiem w Starbucksie. Żeby pochwalić się pośladkami w Starbucksie, należałoby bezustannie upuszczać komputer i się po niego schylać. Nie opyla się.
 
Pośladki
Biusty

Parametry

 
Pomimo podbijającej ostatnio rynek mody na wydatne pośladki, określenie „duża pupa” nadal interpretowane jest jako pejoratywne, podczas gdy „duże piersi” stanowią komplement. Powszechne są próby powiększania biustu za pomocą skarpetek frotte brata wepchniętych w push-upu z bazaru oraz pomniejszania pośladków imadłem szortów korygujących. Ponadto, choć można dorobić duży, sztuczny biust, łatwiej jest dorobić się dużych, niesztucznych pośladków. Sukces Ewy Chodakowskiej każe przypuszczać, że nie jest to stan akceptowalny dla społeczeństwa. Wydaje się więc, że parametry biustu są na co dzień mniej problematyczne w użytkowaniu, niż parametry pośladków. Będziemy jednak monitorować rozwój sytuacji, śledząc najnowsze trendy na youtubie.
 
Pośladki
Biusty

Funkcjonalność

 
Biusty dostały stworzone z myślą o karmieniu potomstwa, jednak większość dostępnych na rynku modeli jest używana zgodnie z przeznaczeniem bardzo sporadycznie lub nigdy. Statystyczna polska kobieta ma 1,2 dziecka, które karmi 6 miesięcy, co razem daje nam zaledwie około 216 dni eksploatacji w życiu. W porównaniu z przeciętnym okresem użytkowania wynoszącym 67 lat (przy założeniu, że instalacja przebiega w okolicach 14 roku życia kobiety, a statystyczna Polka żyje 81 lat), daje nam to aż 24 239 dni półki kurzącej się na półce. Przez ten czas, biust pełni funkcję głównie rozrywkową i dekoracyjną.
Pośladki natomiast są aplikacją wbudowaną domyślnie każdemu człowiekowi, w dodatku przez całe życie użytkownika są poddawane nadzwyczaj intensywnej eksploatacji. Przez od 73 (w przypadku mężczyzny) do nawet 81 lat (w przypadku kobiety) codziennie korzysta się z nich podczas siadania, ponadto stanowią obudowę dla ważnych komponentów gastrologicznych. Trudno przecenić ich rolę w codziennym życiu człowieka.
 
Pośladki
Biusty

Trwałość

 
Pomimo bardzo ograniczonej eksploatacji, biust zużywa się znacznie szybciej, niż pośladki. Gdy nie zachowa się należytych środków ostrożności, można doprowadzić do bardzo szybkiego jego uszkodzenia, a naprawa jest wyjątkowo kosztowna. Pośladki z kolei, bez względu na intensywne użytkowanie, zdają się być nadzwyczaj odporne i nie wymagają tak delikatnego traktowania. Przy bardzo trudnych warunkach, może dojść do pewnych deformacji i zniekształceń w postaci cellulitu, a nawet zarysowań obudowy, takich jak rozstępy, są one jednak odwracalne. Pośladki odznaczają się więc wysoką trwałością i niezawodnością. Biusty natomiast odznaczają się pod bluzką.
 
Pośladki
Biusty

Konserwacja

 
Na rynku dostępnych jest wiele środków do konserwacji zarówno pośladków, jak i biustów, takich jak specjalistyczne preparaty modelujące oraz akcesoria wspomagające. Doraźnie łatwiej jest wpłynąć na stan biustu, za pomocą dobrze dobranego stanika, który natychmiast zmienia kształt, położenie, a nawet rozmiar piersi. Niestety, ponieważ piersi zbudowane są z więzadeł i tkanki tłuszczowej, raz powstałe uszkodzenia są nieodwracalne. Tymczasem pośladki, których konstrukcja została wzmocniona przez dużą ilość tkanki mięśniowej, są podatne na kształtowanie, podnoszenie, modelowanie i ujędrnianie ćwiczeniami do końca życia, choć wymaga to niemałych nakładów pracy i cierpliwości. W przypadku nawarstwionych zaniedbań, renowacja pośladków jest więc trudna, ale nie niemożliwa. W przypadku zaniedbań biustu, pozostaje interwencja chirurgiczna lub płacz na widok Joanny Krupy do końca życia.
 
Pośladki
Biusty

Akcesoria

 
Dodatkowe wyposażenie jest niezbędne do efektywnego  korzystania z zarówno pośladków, jak i biustów. Rynek pełen jest staników i majtek, które spełniają różne funkcje. Akcesoria dedykowane biustom mają znacznie większe znaczenie w poprawnym użytkowaniu tej części ciała, niż akcesoria dedykowane pośladkom. Z powodu wielu niuansów konstrukcyjno-dekoracyjnych, są znacznie droższe i, jeśli zostaną dobrze dobrane, dają doskonałe efekty. Niestety, aż 83% użytkowniczek piersi ma źle dobrane staniki, co nie tylko nie pomaga biustom, ale i prowadzi do trwałych deformacji. Apelujemy więc o korzystanie z usług autoryzowanych salonów brafittingu. Oszczędności w tym departamencie są wysoce niewskazane. Jeśli chodzi natomiast o akcesoria pośladkowe – ich ceny są znacznie niższe, ze względu na to, że pełnią głównie funkcję pokrowca. Łatwiej jest zdobyć ładne, dopasowane majtki, niż staniki, w dodatku mnogość wzorów i krojów za przystępną cenę zaskakuje w każdej sieciówce i torbie Rumunki przy dworcu.
 
Pośladki

Biusty

Podsumowanie

 
Pośladki:  26 
 
Dla kogo?
Jeśli cenisz funkcjonalność, niezawodność, trwałość i kompatybilność z odzieżą i akcesoriami – wybierz pośladki. Tutaj nie ma ściemy: widzisz, co dostajesz, wiesz, czego się spodziewać i jak nad tym zapanować. Jeśli pośladki wyglądają dobrze, to znaczy, że są w dobrej formie i długo będziesz się nimi cieszyć. Przygotuj się na solidną, bezawaryjną przygodę i dyskusyjną sterylność. To prawdziwa Toshiba wśród części ciała!
 
Biusty: 19 
 

Dla kogo?
Jeśli ważny jest dla ciebie design, efektowność, wszechstronność i przyjemność użytkowania – wybierz biusty. Co prawda, to, że na pierwszy rzut oka wyglądają na niezłe, jeszcze o niczym nie świadczy, ale nawet jeśli niosą za sobą niespodziankę, będziesz gotów się z tym pogodzić za cenę dobrej zabawy i lansu. Przygotuj się na przepłacanie za akcesoria, słabą żywotność i mnóstwo radości. To ewidentny Apple wśród organów!

Pamiętajcie, że w tym zestawieniu nie ma zwycięzców ani przegranych. Poza tym, najważniejsze jest i tak wewnętrzne piękno i matura z polskiego. A tymczasem, przed Wami abstrakcja na dwadzieścia sześć gwiazdek: