NAJLEPSZE CIĄŻOWE ZABOBONY

8 grudnia 2014

PREZENTY DLA NIEJ, KTÓRE NIE PYKNĄ

14 grudnia 2014

CZEGO NAUCZYŁA MNIE MODA NA SUKCES?

10 grudnia 2014

Stało się coś, czego nikt się nie spodziewał: „Moda na sukces” się skończyła, choć wcale nie dlatego, że się skończyła, tylko TVP postanowiło w ten brutalny sposób ostatecznie zakończyć moje dzieciństwo. Straciłam poczucie bezpieczeństwa. To tak, jakby babcia nie zaproponowała mi dokładki po obiedzie. Jakby mama zapomniała o moich urodzinach. Jakby Wojciech Cejrowski założył AirMaxy. Otrzyjmy jednak łzy smutku i pochylmy się nad mądrością, jaką przez lata przelała na nas królowa seriali.

1. Ludzie się zmieniają

To, że twój mąż odszedł od ciebie i związał się z twoją córką, która jednocześnie jest siostrą przyrodnią wspomnianego męża, nie znaczy, że tego nie żałuje. To, że twoja mama odbiła ci męża i spłodziła z nim dziecko, które jest teraz jednocześnie twoją pasierbicą i siostrą, nie znaczy, że masz chować w sobie urazę. Nie ma nic dziwnego w tym, że za pół roku zapomnisz o całej sprawie i słusznie. Nigdy nie wiesz, czy gosposia, która próbowała cię zabić pięć lat temu, nie zostanie twoją najbliższą przyjaciółką. Nigdy nie wiesz, czy brat nie zmieni płci, żeby zostać siostrą, w dodatku zakonną. Warto wybaczać. Ludzie się zmieniają.

2. Ludzie się nie zmieniają

To, że brałeś z kimś ślub już siedem razy i za każdym razem się rozwodziliście po trzech tygodniach, bo cię zdradzał, raczej nie jest przypadkiem. Jeśli liczysz na to, że za ósmym razem będzie inaczej, to prawdopodobnie wymagasz konsultacji neurologicznej. Przestań się łudzić. Ludzie się nie zmieniają. Spójrz na włosy Sally Spectry.

ostatni odcinek mody na sukces - fabjulus

Sally w latach osiemdziesiątych / fot. z10.invisionfree.com

ostatni odcinek mody na sukces - fabjulus

Sally w wieku lat osiemdziesięciu / fot. www.suggestkeyword.com

3. Miłość jest najważniejsza

Zapomnij o normach społecznych, zdrowym rozsądku czy przepisach prawa: miłość ci wszystko wybaczy. Najważniejsze w życiu jest to, żebyś był szczęśliwy. Jeśli sytuacja wymaga więc tego, żebyś ukradł konia i pocwałował nim na koniec miasta, żeby przerwać czyjś ślub, nie wahaj się: pan policjant zrozumie. Jeśli odczuwasz potrzebę odbić dziewczynę nastoletniemu synowi, zrób to: syn wybaczy, gdy zobaczy, że to było prawdziwe uczucie. Ufaj impulsom i własnemu osądowi.

4. Sport to zdrowie

Jeśli będąc czyimś pradziadkiem nadal chcesz wyglądać jak młody Clooney, pamiętaj: kluczem do długowieczności jest aktywność fizyczna. Z tego powodu nie możesz zmarnować żadnej szansy, żeby iść z kimś do łóżka. Jeśli nadarza się okazja, zapomnij o konsekwencjach i idź na całość. Jesteś uwięziony ze swoją sekretarką w kajucie luksusowego jachtu podczas sztormu? Ściągaj spodnie, jutra może nie być! Utknąłeś w windzie ze szwagierką? Ściągaj spodnie, przynajmniej nie zmarnujesz przerwy na lunch! Potknąłeś się i wpadłeś na szefową? Ściągaj spodnie, teraz to już wszystko jedno!

5. W życiu nic nie jest pewne

Jeśli liczysz na stabilność w jakimkolwiek obszarze swojego życia, mam dla ciebie złą wiadomość: za pięć minut wszystko może stanąć na głowie. Córka umrze w wypadku samochodowym, mąż zostawi cię dla twojej matki, ojciec zwolni cię z pracy, żeby zatrudnić kochankę, fryzjerka pomyli farby, w odrzutowcu skończą się orzeszki. Nie smuć się jednak: chwilę później odziedziczysz imperium obuwnicze po dalekiej ciotce, poznasz miłość życia na poczcie oraz w ciągu jednej nocy urośnie ci biust. Życie jest pełne niespodzianek! Po tym, jak Taylor zmartwychwstała dwa razy, nie boję się już nawet podatków.

6. Nie używaj botoksu

Serio. Nie rób tego. Na początku chcesz tylko usunąć lwią zmarszczkę, potem wypełniasz kurze łapki i zanim się zorientujesz, kończysz jak Taylor.

 

ostatni odcinek mody na sukces - fabjulus

PRZED / fot. film.onet.pl

ostatni odcinek mody na sukces - fabjulus

PO / fot. teleshow.wp.pl

ideał sięgnął Brooke’u

7. Czas jest względny

Znasz to uczucie, kiedy ostatnie dwie godziny w pracy w piątkowe popołudnie ciągną się jak miesiąc, ale weekend zdaje się kończyć szybciej, niż pierwsza flaszka na weselu? To nie jest tylko złudzenie: Einstein miał rację. Z tego powodu, kłótnia z małżonkiem przyłapanym na gorącym uczynku z czyścicielem basenów może trwać siedem odcinków, ale dziecko zdąży pójść na studia i skończyć je z wyróżnieniem w ciągu trzech. I to jest całkowicie normalne.

8. Ludzie sukcesu mówią pełnymi zdaniami

„Ależ oczywiście, że możesz przyjść na moje przyjęcie urodzinowe ze swoją nową dziewczyną, która jest byłą żoną mojego aktualnego męża, a twojego ojczyma, synu!”. „Och nie! Nie mogę uwierzyć, że po przyjściu do domu z pracy przyłapuję cię z moją siostrą, która przyjechała do nas na weekend z Zurychu! Ty łajdaku i nicponiu!”. [do siebie] „Gdyby tylko istniał jakiś sposób, żeby skłonić jego synową, która ma teraz pakiet większościowy w firmie, aby sprzedała mi swoje udziały, dzięki czemu zemściłabym się na nim po dwudziestu pięciu latach konfliktu!”. TAK to się robi w wielkim świecie! A ty na wszystko odpowiadasz „spoko”.


Nastąpił koniec pewnej ery. Nie, żebym śledziła ten serial na bieżąco, ale przyznajcie sami: jakaś część was też wierzyła, że wierny ród Forresterów zawsze będzie czekał, aż zechcecie go odwiedzić, jedząc obiad po ciężkim dniu. „Moda na sukces” była jak awaryjna paczka ciastek w szafce w kuchni: nie miałam zamiaru jej jeść, ale dobrze było wiedzieć, że tam jest i jeśli będę miała ochotę, mogę po nią sięgnąć. Teraz nic już nie będzie takie samo. Smutno mi. Idę zjeść ciastko. A z czym kojarzy Wam się królowa seriali?

 

fot. tenplay.com.au