PREZENTY DLA NIEJ, KTÓRE NIE PYKNĄ

14 grudnia 2014

MAGIA ŚWIĄT DLA OPORNYCH

18 grudnia 2014

JAK ODPOWIEDZIALNIE ZAPLANOWAĆ RODZICIELSTWO

16 grudnia 2014

Podobno 40% dzieci przychodzących na świat nie jest planowanych. To skandal. Nic dziwnego, że mamy tak mało geniuszy, superbohaterów i Davidów Beckhamów. W trosce o los ludzkości, przedstawiam wam sprawdzony przepis na odpowiedzialne zaplanowanie i owocne sprowadzenie na świat misia na miarę naszych możliwości. Znaczy człowieka.

1. Wymyśl sobie dziecko

Zanim przejdziesz do czynów, musisz wykonać poważną pracę koncepcyjną. Zastanów się, kim ma być twoje dziecko: sportowcem, naukowcem czy szafiarką. Wybierz, jakie cechy charakteru przydadzą mu się w osiągnięciu twojego tego celu: ma być wygadane, twardo stąpające po ziemi, skromne czy artystycznie zakręcone? Ma mieć talent do całkowania czy malowania prostej kreski na powiece? Lubić owoce morza czy tofu? Spisz wszystkie te elementy na kartce – przydadzą ci się później. Pomyśl, jakie cechy charakteru może otrzymać po swoich rodzicach i zaznacz, czego brakuje w tej puli. Ustal też, które odziedziczone po was wady mogą stanąć mu na drodze do sukcesu. Zrównoważysz je w dalszych fazach.

2. Wybierz znak zodiaku

Świadom, jakie dokładnie cechy są potrzebne twojemu superprojektowi do szczęścia, zanalizuj dokładnie, czym charakteryzują się poszczególne znaki zodiaku. Każdy wie, że marzycielska ryba nie zostanie wybitnym biathlonistą, a nieśmiały rak będzie kiepskim politykiem. Nie ma wyjątków. Takie są fakty. Pomyśl więc, który znak odpowiednio podbije cechy charakteru, którymi dziecko będzie obciążone genetycznie, a który uzupełni ewentualne luki i dopasuj idealny wariant do swojej wizji. Gdy już to zrobisz, policz, kiedy dziecko musi się urodzić, a co za tym idzie – kiedy musi się począć.

3. Zaprogramuj płeć

Wiesz już, w którym miesiącu musi dojść do zapłodnienia. Wspaniale. Teraz możesz przejść do prawdziwych, naukowych konkretów i wybrania płci swojej pociechy. Stwórz swój własny, unikatowy algorytm płci potomka. Pomocny będzie tu chiński kalendarz płci, wahadełko, dieta i matematyka. Jeśli wybór padł na córkę, przyszli rodzice muszą przestawić się na kremówki i lizaki. Jeśli ma to być jednak syn, od dziś muszą jeść wyłącznie słone wędliny i zagryzać je ogórkami kiszonymi. Należy też pamiętać o tym, że dziewczynki powstają w ciągu pierwszych 14 dni cyklu miesiączkowego matki, a chłopcy później. Ponadto, wahadełko nad matką, której łono jest skłonne przyjąć syna na warsztat, będzie kręcić się w kółko, a nie na boki, jak w przypadku łona dziewczynkopozytywnego. Na koniec uzupełnij swój algorytm o nauki chińskich tabel kalendarza płci, nastaw przypominanie w telefonie i czekaj.

4. Zadbaj o rozwój płodu

Niezabezpieczony seks już za tobą. Nowe życie powstało. Gratuluję. Teraz musisz zachować szczególną ostrożność: chwila nieuwagi w okresie ciąży i cała ciążka praca z poprzednich faz pójdzie na marne! Tutaj z pomocą przyjdą zwłaszcza ludowe mądrości, bezcenne dziedzictwo naszej kultury, które chętnie przedstawią ci babcie i ciocie. Dzięki nim, w pełni zapanujesz nad wyglądem nienarodzonej pociechy, a także jej cechami charakteru i, nie bójmy się tego powiedzieć, przeznaczeniem. Co twojemu dziecku po słuchu absolutnym i wirtuozerii trójkąta, jeśli w jego nieodpowiedzialna mama w ciąży obleje się wodą i uczyni z niego alkoholika?

5. Zaplanuj poród 

Im bliżej terminu rozwiązania, tym ważniejszy w twoim życiu stanie się kalkulator. Bardzo istotnym jest bowiem, żeby data narodzin twojego potomka była korzystna numerologicznie. Sprawdź, która cyfra pokrywa się z zaprojektowaną przez ciebie przyszłością malucha i potęguje moc wybranego przez ciebie znaku zodiaku. Jeśli wyznaczony przez lekarza termin porodu cię niepokoi, bo jest numerologiczną czwórką, a twoje dziecko musi być jedynką, żeby zostać nowym Donaldem Trumpem, wylicz, która data jest bezpieczna i postaraj się o wywołanie porodu właśnie tego dnia. Możesz posłużyć się środkami farmakologicznymi, seksem, ostrym żarciem lub „koktajlem położnej”, czyli miksem wina i środków przeczyszczających. Najlepiej wszystko naraz. 

Wiem, sporo tego, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ludzie sukcesu planują swoje życie i mają wszystko pod kontrolą. Poza tym, chcesz mieć w domu zwycięzcę czy nieudacznika? Chyba warto się poświęcić. Nie bądź egoistą i pamiętaj: tu chodzi o dobro dziecka!