CZEGO NAUCZYŁA MNIE MODA NA SUKCES?

10 grudnia 2014

JAK ODPOWIEDZIALNIE ZAPLANOWAĆ RODZICIELSTWO

16 grudnia 2014

PREZENTY DLA NIEJ, KTÓRE NIE PYKNĄ

14 grudnia 2014

10 dni – dokładnie tyle czasu zostało do najpiękniejszych świąt w roku, znanych też jako test sprawdzający, jak dobrze ją znasz. Jeśli myślisz, że nie ma znaczenia, co umieścisz pod choinką, jesteś w poważnym błędzie. Prezent dla twojej kobiety powie o tobie więcej, niż byś sobie życzył. Ważniejsze jednak od tego, co jej dać, jest to, żebyś wiedział, czego jej nie dawać. Absolutnie, pod żadnym pozorem i nigdy w życiu. Oto, jakie pomysły powinieneś wybić sobie z głowy raz na zawsze.

Karnet na siłownię

Coś tam słyszałeś, że poszłaby do jakiegoś spa czy innego wellnessu, więc wygooglałeś, co to jest i odkryłeś, że w skrócie chodzi o okładanie pleców kamieniami, a twarzy błotem, i że to niby odchudza. Kobiety są dziwne. Już miałeś kupić jej pakiet na grouponie, kiedy odkryłeś, że za cenę jednorazowego wypadu możesz sprezentować jej karnet na siłkę na cały miesiąc. Idealnie! Prawie to samo, a jak praktycznie! Poza tym, przecież ona i tak cały czas powtarza, że jest za gruba, więc teraz pójdzie na jakiś aerobik i przestanie cię dręczyć, nie? Zgadza się! W najlepszym wypadku czekają cię bowiem niezliczone ciche dni, a w najgorszym – możesz już zmienić status związku na facebooku.

Bielizna

Jedne badania mówią o osiemdziesięciu trzech, inne o dziewięćdziesięciu pięciu procentach populacji; w każdym razie, zdecydowana większość kobiet nosi źle dobraną bieliznę. Możesz być prawie pewien, że twoja też. Co sprawiło, że stwierdziłeś, że tobie pójdzie lepiej, niż jej? Kupowanie bielizny to nie tylko kwestia dobrego rozmiaru, ale i kształtu, kroju i wzoru. Wierz mi, nie ma bardziej problematycznej części garderoby, niż stanik. Jeśli nie chcesz zmarnować pieniędzy na kawałek materiału, która ona założy na siebie z grzeczności tylko raz, po to, żebyś mógł go z niej zdjąć, to sobie odpuść. Zwłaszcza, że wygląda mi to na prezent dla ciebie, a nie dla niej…

Prezent dla ciebie

Dwa bilety na twojego ulubionego Slayera, za którym ona nie przepada. Voucher na skoki na bungee, chociaż wiesz, że ona ma lęk wysokości. Strój francuskiej pokojówki. Nowy monitor, bo GTA V nie prezentuje się najlepiej na tym starym. Romantyczny wypad do Zakopanego na Turniej Czterech Skoczni, bo zawsze chciałeś zobaczyć to na żywo. I że niby to jest prezent dla niej. Tragedia. Proszę, nie rób tego.

Coś praktycznego

Gdy już zostanę prezydentem, będę karać dożywociem w kamieniołomach mężczyzn, który w ramach prezentu dla swojej kobiety, kupują zestaw garnków. Albo odkurzacz. Albo mikser. To, że powiedziała, że marzy jej się wok, gdy ostatnio byliście w Ikei, nie oznacza, że masz jej go zapodać pod choinkę. To, że powiedziała, że trzeba przemalować przedpokój, nie oznacza, że na urodziny masz jej kupić 10 litrów białej emulsji. Ogarnij się.

Seks

Tak, wiem, że ty byś był zachwycony, gdybyś pod choinką znalazł swoją ukochaną przewiązaną wstążką w strategicznych miejscach. Ona nie będzie. Nie bierz tego do siebie, na pewno wspaniale prezentujesz się w czerwieni, po prostu kobiety są nieco inaczej skonstruowane. Proponuję zmianę taktyki na taką, która nie narazi cię na kopa w kokardę. Na przykład wizytę u jubilera. Tylko gdy już tam pójdziesz, niech ci nie przyjdzie do głowy najgorszy z pomysłów…

Oświadczyny

Jest coś przykrego w tym, że uważasz, że doskonałym prezentem dla twojej kobiety jest deklaracja, że jesteś skłonny się z nią ożenić. Mógłbyś przynajmniej udawać, że wychodząc za ciebie, to ona zrobi prezent tobie. Zapamiętaj: pierścionek zaręczynowy, jaki by nie był piękny i drogi, nie jest dobrym pomysłem na upominek – żadna kobieta nie chce poczuć, że ktoś robi jej łaskę prosząc ją o rękę. Z oświadczyn zrób osobne święto i wybierz na nie inną, wyjątkową datę.

Macie własne pomysły na prezentowe dramaciki? Panie – coś, czego nie chciałybyście dostać? Panowie – coś, czego nigdy byście nie dali swojej kobiecie?