BARWY NIESZCZĘŚCIA

30 listopada 2014

ZNAKI OSTRZEGAWCZE

3 grudnia 2014

ZDEJMIJ CZAPKĘ, CHŁOPCZE

1 grudnia 2014

Z cyklu „okruchy życia”: 

Pani doktor na wykładzie do zioma w czapce: Czy może pan zdjąć czapkę?
Ziom w czapce: Nie.

Kurtyna.

To się wydarzyło naprawdę. Zostałam oszołomiona tak wieloma komponentami tej sytuacji, że postanowiłam rozłożyć ją na czynniki pierwsze i pożalić się na blogasku, bo to tańsze niż psychiatra.

Autorytety umarły

Prowadząca wykład zwróciła typowi uwagę, a on ją bez obciachu spuścił na drzewo. Mało tego, pani doktor z tego drzewa już nie zeszła i zawstydzona przeszła do dalszej części wykładu. Jak to? Skoro już się odezwała, to trzeba było to pociągnąć dalej. Na jej miejscu, nie pozwoliłabym się upokorzyć przed dwustoma gówniarzami i poszłabym na całość: zapytałabym o nazwisko i uwaliła na egzaminie; wyprosiłabym z sali; zabrałabym mu czapkę i oddała rodzicom na zebraniu; zadzwoniłabym do Uwagi, W11, FBI, CIA, CSI oraz do trójki klasowej III C. Najgorsze jednak jest to, że ta sytuacja miała miejsce na uczelni wyższej, co dowodzi, że…

Savoir-vivre ma się gorzej, niż myślałam

Nie wiem, czy i kiedy przestarzałą stała się zasada, że mężczyzna ściąga nakrycie głowy, gdy znajduje się w zadaszonym pomieszczeniu, chyba że to jest wiata na dworcu, budka z kebabami albo gołębnik i boi się, że ptak narobi mu na głowę. Nie wiem również, czy dla mojego pokolenia wiedzą tajemną jest, że w towarzystwie kobiety czapki nie ściąga tylko mężczyzna bez rąk i/lub czapki. A już zwłaszcza w towarzystwie stu kobiet, bo na oko właśnie tyle było nas wtedy w auli. Poza tym, na tej sali było godło! No, bez jaj, z tym się nie da polemizować! A próby były, bo…

Ludzie myślą, że moda usprawiedliwia brak wychowania

Kiedy wyszedłszy z katatonii dyskutowałam na ten temat z koleżanką, usłyszałam od koleżanki tej koleżanki, że się czepiam, bo przecież taka jest teraz moda. Powiem tak: tendencje bywały już różne…

zdejmij czapkę - fabjulus
zdejmij czapkę - fabjulus
zdejmij czapkę - fabjulus
 
zdejmij czapkę - fabjulus


…ale człowieka aspirującego do wyższego wykształcenia obowiązują zdrowy rozsądek oraz pewne zasady, niezależne od sezonowych trendów. Rozumiem i pochwalam czapkę jako element stylówy w pubie, knajpie, na imprezie, ale nie na uczelni wyższej, w kościele czy urzędzie. Sorry, typie w czapce, ogarnij się, zwłaszcza, że…

Ta moda jest absurdalna

Nurty są dwa: wełniane bezdomki oraz prawilne fullcapy. Żeby zobrazować wam prawdziwe oblicze problemu, skorzystam z pomocy z zewnątrz.

zdejmij czapkę - fabjulus


Oto Zac. Miałam opory przed angażowaniem go do roli modela, ale bardzo prosił, więc postanowiłam pomóc mu się wybić – na początku kariery każdy potrzebuje wsparcia.

Tak wygląda Zac w wełnianej bezdomce:

zdejmij czapkę - fabjulus


Spoko. Fajna czapka, Zac! A teraz spójrzmy, co mówi o nim jego bezdomka założona w klimatyzowanym pomieszczeniu:

zdejmij czapkę - fabjulus


Od „hot” do „not” w mniej niż 5 sekund – imponujące*. Dziękujemy, Zac. Przebierz się proszę w fullcapa. Dziękuję. Oto Zac w fullcapie:

zdejmij czapkę - fabjulus
 
Natychmiastowy efekt -50% do ilorazu inteligencji. Nieprawdopodobne, a jednak**. Dziękujemy, Zac.
 
Najbardziej lubię, kiedy na daszku znajduje się zestaw naklejek. Amerykańscy naukowcy biją na alarm: każdy okrągły hologram nie odklejony z daszka zabija jedną pandę. Aktualnie ten gatunek jest zagrożony wyginięciem.
 
zdejmij czapkę - fabjulus
Sexy.
 
Wybaczcie, właśnie odebrałam telefon od innej początkującej gwiazdki. Niech będzie. Poznajcie Justina:
 
zdejmij czapkę - fabjulus
 
Za każdym razem, gdy Justin wygląda bezbłędnie, jedna panda zmartwychwstaje i wchodzi z powrotem na drzewo, tak więc podziękujmy temu panu za to, że jest jedynym powodem, dla którego te zwierzęta jeszcze nie wyginęły.
Oto Justin w czapce bezdomce:
 
zdejmij czapkę - fabjulus
 
Ech… No cóż… Dziękujemy Justin. Spróbujmy teraz z tą czerwoną.
 
zdejmij czapkę - fabjulus
 

*odgłos pandy spadającej z drzewa* PLASK!

Nie wszyscy muszą być magistrami, ale przede wszystkim – nie wszyscy powinni. Jeśli jednak jesteś pewien, że ty powinieneś, zdejmij czapkę, chłopcze. Jeśli nie zrobisz tego na czas, niedługo zrobi to za ciebie twój szef.

Cieszę się, że się wygadałam. Od razu mi lepiej. Dziękuję za uwagę.*Nie dotyczy Davida Beckhama:

zdejmij czapkę - fabjulus
 
** Nie dotyczy Davida Beckhama:
 
zdejmij czapkę - fabjulus