SUKCES NOSI ROZMIAR S

19 lutego 2015

JAK SKUTECZNIE WYWOŁAĆ AWANTURĘ

24 lutego 2015

CO MIAŁA NA MYŚLI MARILYN MONROE?

22 lutego 2015
sukces nosi rozmiar S - fabjulus
Jak skutecznie wywołać awanturę - fabjulus
Co miała na myśli Marilyn Monroe- (1)

Kobiety wybierają sobie co najmniej dziwne autorytety. Przyglądając się facebookowym zdjęciom w tle i tatuażom moich koleżanek, dochodzę do wniosku, że gdyby z sukcesem wprowadzały w życie nauki swoich idolek, ludzkość zagrożona by była wyginięciem. Weźmy taką Marilyn Monroe. Wydawać by się mogło, że skoro laska była seksowną, wyzywającą blondyną z wielkim biustem i spojrzeniem uwodzicielsko zasnutym rzęsami, pożądaniem i pragnieniem głębszej myśli, zachwycać się nią będą raczej mężczyźni, niż kobiety. Tymczasem od lat oblicze i, spójrzmy prawdzie w cycki, dekolt Marilyn zdobi damskie ściany, koszulki, torebki, kalendarze, kubki, a nawet ciała. Obok „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, biografia najsłynniejszej blondynki świata jest pozycją obowiązkową nawet w biblioteczce kobiet, które na co dzień czytają tylko gazetę z programem i instrukcję przyrządzenia „Babeczki z kubeczka”.

Jako że swoją życiową misją uczyniłam zrozumienie kobiet, przeczytałam trzy biografie Marilyn i jej fenomen jest dla mnie zrozumiały jeszcze mniej, niż wcześniej. Skąd ten zachwyt, skoro urocza MM poza słodyczą i urodą niewiele miała do zaoferowania? Miała sporo seksapilu, ale niewiele klasy, a jedynym, co lubiła bardziej od dobrej tablety, był mocny drink. Talent miała raczej dyskusyjny, czego była zresztą w pełni świadoma i stanowiło to jej ogromny kompleks. Jej życie osobiste również było dalekie od perfekcji, chyba że trzy nieudane małżeństwa, dziesiątki romansów i fatalna reputacja komuś imponują. Otóż okazuje się, że kobiety najbardziej cenią Marilyn za głębokie przemyślenia, które tłumaczą sens życia i istotę kobiecości. Przyjrzyjmy się więc najsłynniejszym złotym myślom Marilyn Coelho Monroe i zastanówmy się, o co chodziło ich autorce.

 

Cytat przypisywany MM:

Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.

Prawdziwe znaczenie:

To nie moja wina, że jestem taka wyzywająca! Przecież nie mam wpływu na to, że mam taki makijaż, dekolt i fryzurę. Moje biodra kołyszą się same – nie mają wyjścia przy takich obcasach. Nie rozumiem, dlaczego tak jest. Taka się urodziłam! Czy już wszyscy na mnie patrzą? Świetnie. Lej pan to wino.

Cytat przypisywany MM:

Mężczyźni spra­wiają wrażenie, jak­by chcieli spędzić ze mną noc.

Prawdziwe znaczenie:

To straszne, że podobam się mężczyznom. Źle mi z tym. A najgorsze jest to, że nie mam na to najmniejszego wpływu. Jak żyć?! Pan da whisky z lodem. Och! Kostka lodu wpadła mi w dekolt! Widział pan to? Ale jestem niezdarna!

Cytat przypisywany MM:

Pieniądze szczęścia nie dają – dopiero zakupy.

Prawdziwe znaczenie:

Jestem taka przewrotna! Właśnie stwierdziłam, że w życiu liczy się hajs i nikt się nie zorientował, tylko wszyscy przybijają mi piątki! Wypas.

Cytat przypisywany MM:

Daj dziewczynie odpowiednie buty, a podbije świat.

Prawdziwe znaczenie:

Lubię buty! Słyszysz? I właśnie dorobiłam do tego ideologię, więc nikt nie może powiedzieć, że jestem pusta! Bang! Tak to się robi! Dobra, idę na zakupy. Potrzebuję jakiegoś dekoltu z sukienką i wódki.

Cytat przypisywany MM:

Jestem samolubna, niecier­pli­wa i trochę niepew­na siebie. Po­pełniam błędy, tracę kontrolę i jes­tem cza­sami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie pot­ra­fisz znieść mnie, kiedy jes­tem naj­gor­sza, to cho­ler­nie pew­ne, że nie zasługu­jesz na mnie, gdy jes­tem naj­lep­sza.

Prawdziwe znaczenie:

Jestem taka skomplikowana! Nikt nigdy nie był tak skomplikowany jak ja! Wolę o tym gadać i zachwycać się swoją cudowną złożonością, udając, że się skarżę, niż się zamknąć i nad sobą popracować. Nie muszę się zmieniać, i tak facet ma szczęście, że z nim jestem. Czy już wszyscy słyszeli? Jestem bardzo wyjątkowa i skomplikowana! Haaaaloooo!

Cytat przypisywany MM:

Mądra dziew­czy­na całuje, ale się nie za­kochu­je, słucha, ale nie wie­rzy, od­chodzi, za­nim zos­ta­nie porzu­cona.

Prawdziwe znaczenie:

Nie wiem, czy już wspominałam, ale jestem bardzo skomplikowana. Jeśli więc wydaje ci się, że jestem łatwa, nieodpowiedzialna i dokonuję złych wyborów, to spadaj, bo ja jestem przecież skomplikowana. Skomplikowana i głęboka. I mądra. Jestem skomplikowana, głęboka i mądra. Ojej, czy to był prezydent Kennedy?

Cytat przypisywany MM:

Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.

Prawdziwe znaczenie:

W życiu nie chodzi o to, żeby podobać się ludziom, najważniejszy jest rozwój!

Cytat przypisywany MM:

Nieważne, co o mnie myślą, ważne żeby mnie kochali.

Prawdziwe znaczenie:

W życiu nie liczy się nic, poza tym, żeby podobać się ludziom. Dobra, mam doła, idę na zakupy.

Cytat przypisywany MM:

Zawszę dostaję gorzki koniec lizaka.

Prawdziwe znaczenie:

Aśnaebaam.

 

Sprawa jest prosta: pomimo upływu lat, pani Monroe włada masową wyobraźnią, bo przypisywane są jej liczne cytaty wystarczająco proste, żeby zrozumiała je każda Halinka i wystarczająco egzaltowane, żeby Halinka myślała, że kryje się w nich jakaś głębia. A prawda jest taka, że jedyna głębia, jaka w nich jest, to głębia dekoltu i butelki. Może już czas, żeby ludzkość znalazła sobie autorytet, który zainspiruje, zmotywuje i wspomoże rozwój, w miejsce takiego, który wyłącznie usprawiedliwia egoizm, lekkomyślność i złe decyzje? A tymczasem, nie wstydź się i przyznaj, że kochasz Marilyn z tego samego powodu, co ja: jej wymiary usprawiedliwiają twój obwód bioder.

fot. DashingDesign