7 FILARÓW POLSKIEJ RODZINY

7 kwietnia 2015

CO MIAŁA NA MYŚLI CARRIE BRADSHAW?

11 kwietnia 2015

TBT 3: NORWID, KOMIKS I WRÓŻKA

9 kwietnia 2015
7 filarów polskiej rodziny - fabjulus
carrie bradshaw fabjulus
tbt 3 - fabjulus

Tydzień i dwa tygodnie temu Juleczka, Julcia i Julka poszły na całość i odkryły przed nami swoje wstydliwe sekrety. Wiemy już, że bezbłędnie strzelają focha, świetnie rysują wykresy i lubią corridę, a nie lubią niezdecydowanych mężczyzn, bekania i piżam. Jako że rozstaliśmy się z nimi w dość dramatycznych okolicznościach, pora sprawdzić, co je spotkało przez ostatnich siedem dni. Niech każdy łyknie po aviomarinie – dziś może trochę pobujać, bo wehikuł czasu zatrzyma się aż na pięciu stacjach. Gotowi? Lecimy!

1997

Juleczka zdążyła już zapomnieć o tym, że jeszcze tydzień temu przeżywała ekstremalny stres w związku z akademią z okazji Dnia Matki, podczas której po raz pierwszy tańczyła z chłopakiem. Powód jest prosty: nadszedł Dzień Dziecka, a wraz z nim – jej sceniczny debiut.

1

 

Dziś dostałam na dzień dziecka kostium rużowy i nowom opaskę. A w środe jadę na występ rużowyh żabek i będę wystepować w domu kultury.

Czym był występ rużowyh żabek? Otóż szukałam w internetach czegoś, co mogłoby Wam przybliżyć to zagadnienie i okazuje się, że moja sława mnie wyprzedza, bowiem dzisiejsze przedszkolaki bezczelnie coverują ten hit!

Wszystko fajnie, Lenko i Haniu, ale czekam na przelew za tantiemy. Dawidowi Podsiadle nie odpuściłam, więc wam też się nie upiecze. Równouprawnienie jest. I równoużabnienie.

Matko, jaki suchar. Lepiej przejdźmy dalej.

1998

A tymczasem u moich rodziców:

2

Drogi pamiętniczku!

Moi rodzice 03.06.98 r. mieli rocznice ślubu. Tata w tym roku pamiętał a mama wyjątkowo nie.

Z tej okazji byliśmy w hińskiej restauracji. Zabardzo mi nie smakowało.

I co? Da się bez piżamy? Da się?

2002

Po dramatycznej wymianie listów podczas zastępstwa z religii w świetlicy, Julcia wróciła do domu i na gadu-gadu postanowiła dać Pawłowi szansę, mimo że dzień wcześniej przytulił się do Asi w szatni. Paweł bardzo się ucieszył. W poniedziałek na matematyce trochę się nudził, więc postanowił ofiarować jej dowód swojej miłości:

5

Niestety, już parę dni później okazało się, że jego gesty nie były całkiem bezinteresowne. Na przyrodzie zasygnalizował bowiem, że rozważa przeniesienie ich związku na kolejny poziom.

3

Wiesz co, Malwiny to bym nigdy nie pocałował. Ale Ciebie to inna sprawa : D Wież tylko się nieobraź albo niepomyśl sobie, że co ja nie jestem. Jesteś o wiele razy piękniejsza od niej ble. Jesteśmy jeszcze za mali ale wiem, że chyba to się nigdy nie zdarzy może w snach! :* :* : D

W kwestii całowania, Julcia ma jasno określone poglądy…

Jeżeli się do tego czasu nie rozstaniemy, to kto wie… Pamiętasz, co mówiłeś o tym ślubie…? ; ) Wszystko przed nami.

…takie rzeczy to tylko po ślubie.

Biedy Paweł rozumie powściągliwość Julci, bowiem, jak deklaruje, „sam jest katolikiem”, obiecuje więc poczekać:

4

Wszystkiego najlepszego z okazji twoich urodzin! Bardzo kochający i pamiętający Paweł. Zawsze poczekam na przyszłość tylko ty mnie nie zawiedź i nie szukaj innego bo cię kocham i myślę, że ty też.

Trochę życzenia, trochę szantaż. Tak, jak lubię.

2003

Julka poszła do gimnazjum, gdzie poznała Meduzę, Franię i Padalca. Zanim Meduza wyewoluowała do miana jej najlepszej przyjaciółki, takiej do tańca, różańca i JulMadów, połączyła je szczera nienawiść. Powód był prosty: Julka zakochała się w Padalcu, a Meduza śmiała dać mu odpisać zadanie z matematyki. Tego się nie wybacza.

Poza Franią, rozumiał ją tylko pamiętniczek:

6

Ja tylko na chwilkę: chciałabym zaznaczyć, że na rysunku III nie jest napisane „lodzik”, tylko „loozik”. No, już nie przeszkadzam, papa.

7

Grunt to dobra pointa.

2005

Zerknijmy, jak kształtuje się sytuacja na najświeższym wykresie:

8

Chwila, chwila, a co to takiego – to różowe pod wykresem?

9

Norwid. A więc Julka wkroczyła już w ten smutny wiek, kiedy eksploruje świat poezji w poszukiwaniu inspirujących cytatów. Całe szczęście, że nie trafiła na Paulo Coelho.

No, dobra, ale wracając do meritum: wykres pokazuje dramatyczny spadek JulMadów w okolicy 21 czerwca. To niepokojące. Zerknijmy więc do kompendium wiedzy… O, tabelka!

10

Wszystko jasne. Biedna Julka. Na jej miejscu, też bym była rozdarta. Z jednej strony, ukochany od dwóch lat ją olewa, opowiada jej o swojej dziewczynie i nie chce jej pocałować nawet, kiedy ta podaje mu się na tacy. Ale z drugiej strony, w ogrodzie Meduzy zerwał jej bratki. Trudne sprawy.

Jako że JulMady to za mało, Julka i Meduza postanawiają wdrożyć do codziennego życia jeszcze jeden istotny parametr. Jest nim Maksymalna Liczba Lola, czyli górna granica beki dla danego dnia:

11

Zgodnie ze wzorem, moja dzisiejsza MLL wynosi:

MLL = 500 x 6 + 8 = 3008

Wzór na Maksymalną Liczbę Lola to dziś moje najzabawniejsze wykopalisko. Doprawdy, bardzo lol. Lol 3008.

Kącik literacki

Niezawodna Juleczka ma dla nas dziś wspaniałą opowieść uczącą nas o potędze recyklingu. Proponuję zwrócić przede wszystkim uwagę na wyborny wstęp i całkowicie zaskakujące rozwinięcie historii.

12

Dziś chistorja

Opowiem wam chistorje o kimś kto kochał pszyrodę i wynagrodziło śę to!…………..

Pewna Maryśa kochała przyrodę i pewnego razu pojawiła się Wrurza i powiedziała… kochałaś i kochasz przyrodę strasznie wynagrodzę ci to i pryk! wyczarowała rużdżkę. Przyrody krulową będziesz. Koniec.

Marysia wrużka

Niby fajne opowiadanie, a jednak na końcu nikt z nikim się nie ożenił, więc odczuwam niedosyt.

13

Czy Juleczka zostanie gwiazdą estrady? Czy Julcia zdecyduje się na następny, poważny krok w swoim związku? I co wydarzy się w następnym odcinku komiksu Julki? Na te i inne pytania odpowiedź poznacie już w przyszłym tygodniu!