TWOJE SŁOWA MNIE NIE GWAŁCĄ

2 maja 2015

DLACZEGO WSTYDZISZ SIĘ SWOJEGO IMIENIA?

6 maja 2015

ZBRODNIA NA TALERZU

4 maja 2015

Wczoraj najprzystojniejszy spośród wszystkich onych na świecie skończył bardzo dużo lat. Ponieważ oboje prowadzimy wege fit aktiw lajfstajl, długo myślałam nad idealnym ciachem dla ciacha. Nie było łatwo, bo internety pełne są pułapek: już myślisz, że masz przepis na czekoladową orgię konsumpcyjną, a tu się okazuje, że ciasto jest z mąki razowej i marchewki, w dodatku bez tłuszczu, słodzone syropem z agawy i zdrowe. Oszuści. Wreszcie mym oczom ukazało się ono: idealne uzupełnienie prawdziwie fabjulus przyjęcia urodzinowego, spożywcze odzwierciedlenie naszej miłości do żarcia i wyrzutów sumienia. Stuprocentowo fit no fat low cal diet light healthy power eco gluten free cudo, bez glutenu, cukru, konserwantów, tłuszczu, kofeiny, soli, MSG, LSD, LCD i HDMI. W dodatku bez pieczenia i prawie nie da się tego spierniczyć. Zapraszam na niemoralnie pyszne przestępstwo na talerzu.

Co musisz przynieść ze sklepu:

2 tabliczki mlecznej czekolady
1 tabliczkę gorzkiej czekolady
330 g Oreo
100 g masła
200 ml śmietany 30%
truskawki i inne fotogeniczne owoce
płatki migdałów lub wiórki kokosowe (kilka kalorii do przodu już naprawdę nie robi różnicy)

Co musisz zrobić:

1. Weź 330 g Oreo. 330 g Oreo to dokładnie dwie paczki bez dwóch ciasteczek. Kumasz? Jeszcze nie zacząłeś nic robić, a już możesz legalnie zjeść dwa ciastka bez szkody dla proporcji. Co za cudowny przepis! Połam ciasteczka na mniejsze części i wrzuć do blendera lub malaksera. Czegokolwiek, co zrobi z nich papkę. Papkuj długo i intensywnie.

1

2. Roztop pół kostki masła w rondelku, wlej do papki i znów włącz blender, żeby papka napiła się tłuszczu. Mniam mniam.

3. Wysyp papkę na tortownicę i zacznij ugniatać ją łyżką, żeby stworzyć ubity spód.

2

4. Stwierdź, że to było głupie i ugniataj normalnie, jak człowiek, dłonią.

3

5. Obliż dłoń.

6. Umyj dłoń, bo fuj.

7. Włóż spód do zamrażalnika.

8. Wlej śmietanę do rondelka i podgrzewaj przez parę minut na małym ogniu, aż będzie gorąca. Nie pozwól jej się zagotować!

9. Połam czekolady. Do deserów preferuję czekolady marek Bellarom (czyli po polsku „Piękny Cygan”) oraz Fin Carre (czyli „Troskliwy Skandynaw”), ale Milka też da radę. Mimo, że ma taką ksenofobiczną nazwę.

4

10. Zalej czekoladę gorącą śmietaną i zostaw na minutę lub dwie, zanim zaczniesz mieszać.

11. Mieszaj.

5

12. Dalej mieszaj.

6

13. Nie oblizuj łyżki.

14. Umyj oblizaną łyżkę.

15. Jeśli uzyskałeś miskę pełną nutelli, wyciągnij spód z zamrażalnika i zalej go tą masą.

7

16. Umyj owoce, bo fit.

8

17. Udekoruj ciasto owocami i wiórkami migdałów. Zrób mu zdjęcie.

9

18. Włóż do lodówki na parę godzin.

19. Wyciągnij. Pokrój.

Untitled design (2)

20. Oszalej z radości.

fests

I oto on: niezawodny pogromca zdrowego rozsądku, umiaru i dobrych manier. Genialnie motywuje do diety i ćwiczeń, bowiem już w połowie pierwszego kawałka wiesz, że nie skończysz na trzech, ani nawet na czterech, więc w zamian planujesz zmienić swoje życie i już jutro zamieszkać na bieżni, ze skakanką, hantlami, tygodniowym zapasem wody i makatką z ufnym spojrzeniem Ewy Chodakowskiej nad lustrem. Tak więc warto. Zróbcie i powiedzcie, jak wyszło.

Jeśli rozbudziłam Wasz apetyt na porady, jak bez żadnego wysiłku, ćwiczeń i wyrzeczeń utrzymać fatalną sylwetkę, dajcie znać – chętnie podzielę się kolejnymi!

Całuję,

Wasza Fab